Jak działa pralnia dywanów?

Dywany nadają wnętrzom elegancji, przytulności i stylu, jednak jedynie wtedy, kiedy są czyste i świeże. Aby utrzymać dywan w czystości nie wystarczy regularnie go odkurzać lub trzepać; co najmniej raz w roku trzeba go również dokładnie wyprać. Można to zrobić samodzielnie lub z pomocą profesjonalistów. Sprawdź, jak działa pralnia dywanów i czy warto skorzystać z jej usług!

  1. Regularne pranie dywanów pomoże zadbać o czystość w domu

  2. Jak pracuje pralnia dywanów?

  3. Usługi dodatkowe w pralni dywanów

Odkurzacz usuwa jedynie zewnętrzną warstwę brudu, rzadko jednak jest w stanie całkowicie wyczyścić dywan, szczególnie jeśli ma on długie włosie lub jest bardzo gęsty. Pranie dywanów usuwa nie tylko powierzchniowe zabrudzenia, lecz także te, które są niewidoczne na pierwszy rzut oka, pozostawiając dywan czystym, świeżym i pozbawionym niebezpiecznych dla zdrowia roztoczy i bakterii.

Regularne pranie dywanów pomoże zadbać o czystość w domu

Osadzający się na dywanie brud nie tylko sprawia, że dywan wygląda na brudny. Wpływa również na jego walory użytkowe. Czyszczenie dywanów domowymi sposobami może być skuteczne, jednak powinno być wykonywane regularnie, najlepiej od razu po tym, jak na dywanie pojawi się zabrudzenie. Świeże plamy z kawy czy herbaty należy więc usuwać niezwłocznie po ich powstaniu, podobnie jak plamy z ketchupu, wina czy tłuszczu. Niekiedy może być potrzebne dokładniejsze czyszczenie, z użyciem roztworu wody z octem, amoniakiem lub łagodnym detergentem. Jednak domowe sposoby nie zawsze są skuteczne, szczególnie jeśli plama zaschnie. Wówczas najlepszym rozwiązaniem jest profesjonalne pranie, które oferuje pralnia dywanów z Lublina. Z jej ofertą można zapoznać się na stronie https://www.pranie-dywanow-lublin.pl/.

Jak pracuje pralnia dywanów?

W pralni dywanów wykorzystywane są profesjonalne urządzenia piorące, dzięki którym możliwe jest usunięcie nawet trudnych plam i zanieczyszczeń. Wyróżnia się cztery główne etapy prania dywanów:

  1. usuwanie nierozpuszczalnych plam,

  2. rozpuszczanie plam,

  3. ostateczne czyszczenie,

  4. suszenie.

Wielu osobom wydaje się, że etap pierwszy przy praniu dywanów można pominąć. Nic bardziej mylnego, ponieważ usuwanie nierozpuszczalnych plam pozwala na szybkie pozbycie się z dywanu tych elementów, które podczas późniejszego prania mogą sprawiać problemy.

W profesjonalnej pralni wykorzystującej wydajne urządzenia, przed rozpoczęciem prania dywan jest odkurzany na sucho. Szczególnie ważne jest to, aby wybrać do tego odpowiedni odkurzacz – do wykładzin model z wirującą szczotką, a do dywanów mocno zabrudzonych, na których brud zalega blisko osnowy dywanu, najlepiej sprawdzi się odkurzacz ze specjalnym urządzeniem, odpowiedzialnym za unoszenie runa. Ułatwia to dostęp do nagromadzonego brudu. Tak przygotowany dywan może zostać poddany dalszemu oczyszczaniu.

Etap drugi, a więc rozpuszczenie plam i zanieczyszczeń, polega głównie na oddzieleniu zalegającego brudu od włókien dywanu. Do tego celu w pralni dywanów stosowane są specjalistyczne detergenty, dzięki którym brud zostaje zmiękczony, a tłuste plamy ulegają namydleniu. Dopiero teraz może nastąpić etap trzeci, czyli właściwe czyszczenie. Automatyczna pralnia dywanów przeprowadza je za pomocą specjalnych odkurzaczy piorących lub innych maszyn, dzięki którym brud zostaje oddzielony od włókien i rozbity na małe cząsteczki. Na powierzchni dywanu tworzy się rozpuszczalna w wodzie zawiesina, którą następnie usuwa się, pozostawiając dywan czysty. Teraz wystarczy go już tylko dokładnie wysuszyć i gotowe! Więcej na ten temat można przeczytać na https://info-lublin.pl/uslugi/pranie-dywanow-co-warto-wiedziec-na-ten-temat/.

Usługi dodatkowe w pralni dywanów

Klasyczne pranie dywanów, chociaż skuteczne i efektywne, nie dla wszystkich jest wystarczające. W domach alergików dywany stanowią duże zagrożenie, ponieważ są miejscem, w którym gromadzą się roztocza i alergeny. Wówczas dobrym rozwiązaniem jest pranie antyalergiczne. Polega ono na pokryciu dywanu specjalnym środkiem dezynfekującym, który usuwa z włókien groźne dla zdrowia roztocza. Środek ten jest w pełni bezpieczny dla ludzi i zwierząt, i nie niszczy delikatnych włókien dywanu.

Usługę prania można również poszerzyć o usuwanie nieprzyjemnych zapachów, np. uryny, wymiocin czy potu. Wiele z nich wnika głęboko we włókna dywanu, dlatego ich samodzielnie usunięcie często bywa nieskuteczne. Całkowite pozbycie się tych zapachów wymaga poddania dywanu lub wykładziny kąpieli wodnej z dodatkiem profesjonalnego specyfiku. W takiej kąpieli dywan spędza kilkanaście godzin; następnie jest dokładnie płukany i suszony. Taka procedura pozwala usunąć nieprzyjemne zapachy, a klient może cieszyć się świeżym, czystym i pachnącym dywanem.

To niejedyne usługi dodatkowe, jakie świadczy profesjonalna pralnia dywanów z Lublina. Jak wynika z oferty umieszczonej na stronie internetowej https://www.pranie-dywanow-lublin.pl/uslugi-dodatkowe/, klienci mogą liczyć również na profesjonalne usuwanie zwierzęcej sierści z dywanów i wykładzin oraz inne usługi, które zwiększają efektywność czyszczenia.