Jak stosować kwas migdałowy na twarz?

Pielęgnacja twarzy to coś na co wiele kobiet zwraca szczególną uwagę. Dlatego kwas migdałowy jako propozycja, która świetnie się sprawdza nie jest obecnie niczym nowym. Wykorzystywany jest między innymi powszechnie w przypadku zabiegów w gabinetach kosmetycznych. Okazuje się, że także w domu coraz więcej kobiet sięga po tą propozycję. Kiedy warto go stosować i jak to robić, by uzyskać pozytywne efekty takiej pielęgnacji?

Czym jest kwas migdałowy?

Kwas migdałowy zalicza się do kwasów AHA. Dzięki nim będzie można osiągnąć takie efekty pielęgnacyjne jak złuszczenie, nawilżenie oraz poprawa jędrności. Kwasy są naturalnie występującymi w naturze i wypracowuje się je z surowców naturalnych. Do pozyskiwania kwasu wykorzystuje się gorzkie migdały. Produkt przy kontakcie ze skórą wykazuje delikatność.

Właściwości kwasu migdałowego i efekty stosowania

Kwas migdałowy tak samo jak inne kwasy jest wykorzystywany na skórę, by wpłynąć dobrze na jej koloryt a także poprawić regenerację. Jest to jednak taki produkt, który jest nieco delikatniejszy niż inne kwasy z tej grupy. Wynika to między innymi z tego, że to jeden z największych kwasów AHA i jego cząsteczki wolniej wnikają do skóry. Stosowanie kwasu migdałowego może przynosić pozytywne efekty, wśród których będzie to, że skóra jest bardziej odżywiona. Można uzyskać dzięki niemu efekt regeneracji i wygładzenia. Kwas migdałowy poprawia wymianę komórek i skóra wygląda na zdrową, promienną i wygładzoną. Zwiększa się także jędrność skóry oraz zmniejsza widoczność zmarszczek, ponieważ kwas wpływa na większa produkcję kolagenu. Więcej o korzyściach ze stosowania kwasu migdałowego przeczytasz na blogu Triny: https://triny.pl/blog/kwas-migdalowy-na-twarz-jak-stosowac-w-domu/.

Jak stosuje się kwas migdałowy?

Stosowanie kwasu migdałowego dotyczy rogowej warstwy naskórka. Przy jego działaniu maleńkie wiązania są rozpuszczone i dlatego usuwa się martwy naskórek z powierzchni. Stosowanie kwasu sprawia, że unika się matowienia skóry i pojawienia się drobnych zmarszczek. Między innymi dlatego jest to tak dobry wybór jeśli chodzi o domowy peeling. Kwas migdałowy stosowany jest także jako peeling chemiczny. W  profesjonalnych gabinetach, gdzie stosowany jest ten kwas stawia się na takie produkty, które mają stężenie 40%. Dodatkowo uzupełnia się go o środki nawilżające. Przed nałożeniem kwasu na twarz nalezy zabezpieczyć włosy opaską. Zmywa się makijaż, oczyszcza twarz, stosuje na koniec tonik. Potem nakładamy kwas migdałowy przy pomocy pędzelka nie palcami, zmywa się go po 10 minutach, całość należy zakończyć nakładając żel neutralizujący. Tak można będzie zadbać o cerę i uzyskać dobre efekty stosowania kwasu migdałowego.