Galeria Ratusz zaprasza do fotograficznej wędrówki po świecie zwierząt i roślin. Autorami prac prezentowych na wystawie są artyści zrzeszeni w Okręgu Lubelskiego Związku Polskich Fotografów Przyrody, który niedawno obchodził swoje 25-lecie.
Wystawa „Piękno przyrody w obiektywie lubelskich fotografów” jest kolejną edycją corocznej prezentacji dokonań artystów zrzeszonych w Związku. Dwudziestu dwóch autorów przedstawia świat przyrody widziany z wielu różnych tematycznie i stylistycznie fotograficznych punktów widzenia – od makrofotograficznych zbliżeń po rozległe krajobrazy, od scenek rodzajowych z życia ptaków po abstrakcyjne grafiki na pniu spalonego w pożarze lasu drzewa. Oglądając wystawę można się przekonać jak nieograniczony wyobraźnią jest świat światła, barw i kształtów natury.
Związek Polskich Fotografów Przyrody jest stowarzyszeniem twórczym, które poprzez wspólne działania umożliwia fotografom wszystkich rodzajów fotografii przyrodniczej odnalezienie własnej drogi do realizacji swojej pasji.
Wystawa jest dostępna do 7 lutego br. w Ratuszu (pl. Łokietka 1, I piętro), po wcześniejszym umówieniu. Zapisy odbywają się telefonicznie pod numerem 81 466 1915 w godzinach 7.30-15.30.

Zdjęcie - kwitnące wełnianki na kampinowskich torfowiskach - Wystawa Piękno przyrody...
Zdjęcie pnia częściowo spalonej brzozy - Wystawa Piękno przyrody
Zdjęcie wrzosów - Wystawa Piękno przyrody
Zdjęcie małego ptaka - Piecuszka - Wystawa Piękno przyrody