Rozliczenie podatku z zagranicy z holandia.org. Dodatkowe pieniądze ze zwrotu podatku za pracę w innym kraju

Coroczne zeznanie podatkowe może stwarzać problemy Polakom. Dotyczy to nie tylko tych, którzy pracowali w Polsce, ale również tych za granicą. W innych krajach systemy podatkowe mogą wyglądać inaczej. Dlatego warto zwrócić się z pomocą do doradcy podatkowego z biura rachunkowego holandia.org, który wypełni za nas poprawnie formalności i doradzi, jak uzyskać wysoki zwrot podatku z krajów typu Holandia, Niemcy oraz Norwegia.
Zwrot podatku z zagranicy - jak to wygląda?
W zależności od kraju, metody rozliczeń, ilość dokumentów, terminy dostarczenia wniosków, a także ulgi podatkowe, będą się różnić od siebie. Internetowe biuro podatkowe Holandia.org, kieruje swoją ofertę do Polaków, którzy pracują na co dzień w następujących krajach: Belgia, Holandia, Niemcy, Czechy, Norwegia, Dania, czy Austria.
Aby starać się o zwrot podatku z tych państw, zobowiązani jesteśmy do posiadania wymaganych dokumentów. Będą to przede wszystkim karty podatkowe, które otrzymujemy od pracodawców po przepracowanym okresie. Warunkiem koniecznym jest posiadanie legalnej pracy na terenie kraju.
Co do zeznania podatkowego, podobne zasady obowiązują w Polsce. W państwach zachodnich również pracownicy mogą rozliczać się wspólnie ze swoim współmałżonkiem na szczególnych zasadach, uzyskiwać ulgi podatkowe na dzieci, zwrot kosztów za dojazdy, czy zakup odzieży roboczej. Wszystko to podwyższy ewentualną kwotę zwrotu podatku, który może wynieść nawet kilka tysięcy złotych.
Rozliczenie podatku z zagranicy. Jak przebiega?
Po rozmowie z doradcą i skompletowaniu odpowiednich dokumentów, m.in. skanu dowodu osobistego, wypełnieniu ankiety osobowej, dostarczeniu kwitów i paragonów za wynajem mieszkania lub transport, pozostaje nam czekać na decyzję urzędu skarbowego. W zależności od kraju, czas ten wynosi od 1 do 6 miesięcy, a sam zwrot zostanie przekazany na konto walutowe lub w formie czeku do urzędu skarbowego. Dzięki specjalistom z holandia.org, wypełnienie zeznania podatkowego będzie łatwiejsze, a zasady przejrzyste i logiczne.
Zeznanie podatkowe na przykładzie Niemiec
Rozliczenie podatku z Niemiec odbywa się drogą elektroniczną. To metoda bezpieczna i szybsza, od tradycyjnego dostarczenia dokumentów do Finanzamt. Zwrot podatku z Niemiec można uzyskać nawet w 6 tygodni. Pod warunkiem, że dotrzyma się wyznaczonego terminu, czyli 31 lipca bieżącego roku podatkowego. W innym wypadku na podatnika może zostać nałożona kara za nieprzestrzeganie obowiązujących zasad.
Do rozliczenia podatkowego w Niemczech, potrzebne będą następujące dokumenty: kopia dokumentu tożsamości, wypełniona ankieta osobowa, kopia karty podatkowej, druk EU - EWR, informacje o kosztach dojazdu, umowa najmu mieszkania i opłacania rachunków, które mogą podwyższyć kwotę zwrotu. Rozliczenie PIT w Niemczech trwa z reguły od 3 do 6 miesięcy. Czas ten jest liczony od momentu wysłania zeznania podatkowego do Finanzamt, dlatego czas oczekiwania na zwrot może się różnić.
Autor: Zewnętrzny materiał partnerski