Policjanci ustalili i zatrzymali 19-latka, który odpowie za usiłowanie rozboju. Mężczyzna umówił się z mieszkańcem Lublina na zakup konsoli. Podczas spotkania zaatakował gazem łzawiącym pokrzywdzonego. 20-latek zdołał się jednak wyrwać i uciec. Sprawca usłyszał zarzuty i został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Do zdarzenia doszło w miniony weekend. 20-letni mieszkaniec Lublina wystawił do sprzedaży konsolę. Ofertą zainteresował się 19-latek. Mężczyźni umówili się na spotkanie przy ulicy Kunickiego. Tam na klatce schodowej sprawca zaatakował 20-latka. Mężczyzna wyciągnął z kieszeni gaz łzawiący i próbował obezwładnić nim pokrzywdzonego. Mieszkaniec Lublina zdołał się jednak wyrwać i uciec.

Nad sprawą pracowali kryminalni z komisariatu 3. i Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. Już następnego dnia ustalili dane napastnika. 19-latek został zatrzymany. Jak się okazało był on osobą poszukiwaną. Dodatkowo w mieszkaniu mężczyzny odnaleziono marihuanę.

Mieszkaniec Lublina usłyszał zarzuty usiłowania rozboju oraz posiadania narkotyków. Na wniosek śledczych trafił do tymczasowego aresztu na 3 miesiące.

Za to przestępstwo może mu grozić do 12 lat więzienia.

komisarz Kamil Gołębiowski