Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Lublin

Policjanci z 5. komisariatu udowodnili dwóm mieszkańcom Lublina 7 przestępstw związanych z włamaniami do altanek. Sprawcy wpadli w ręce funkcjonariuszy kilka dni temu, dzięki powiadomieniu z kamery zainstalowanej na terenie ogródków działkowych. Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat więzienia.

Do włamań na terenie ogródków działkowych dochodziło w ostatnich tygodniach. W związku z tym właściciele postanowili zatroszczyć się o dodatkowe zabezpieczenia. Na terenie działek zainstalowana została kamera z czujnikiem ruchu i powiadomieniami.

Pomysłowość działkowców szybko dała efekty. Pod koniec ubiegłego tygodnia, nocą policjanci otrzymali informację, że kamerka wykryła ruch. Na miejsce od razu skierowano patrol wywiadowców. Funkcjonariusze podczas sprawdzania terenu ogródków nakryli na gorącym uczynku włamania dwóch mężczyzn.

Sprawcy w wieku 20 i 24 lat trafili do policyjnej celi. Policjanci z 5. komisariatu udowodnili im 7 przestępstw związanych z włamaniami do altanek. Mieszkańcy Lublina kradli wszystko, co tylko wpadło im w ręce. Ich łupem padły elektronarzędzia, artykuły spożywcze, ale też chusteczki higieniczne.  

Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat więzienia.

komisarz Kamil Gołębiowski