Lubelscy policjanci wzięli udział w Jarmarku Bronowickim. Poza policyjnym stanowiskiem i możliwością wejścia do radiowozu oraz zdjęciem z policyjną maskotką była to doskonała okazja do rozmowy z mieszkańcami. Policjanci mówili o szeroko rozumianej prewencji oraz odpowiadali na pytania mieszkańców z zakresu przepisów obowiązującego prawa.

Niewątpliwą atrakcją dla dzieci było też spotkanie z Misiem Poli maskotka lubelskich policjantów. Podczas odwiedzin policyjnego stanowiska można było m. in. zobaczyć od środka radiowóz, oraz usiąść na policyjnym motocyklu. Dzięki temu dzieci mogły przez chwilę poczuć się jak prawdziwy policjant. Dodatkowo można było zrobić zdjęcie z maskotką policyjną.

Policjanci odpowiadali mieszkańcom na pytania z zakresu prewencji i przepisów prawa.

Dzieci otrzymały ulotki i gadżety o tematyce prewencyjnej m.in. elementy odblaskowe. Dla starszych osób odwiedzających stoisko policjanci przygotowali broszury z informacjami prewencyjnymi.

W Jarmarku udział brali policjanci z Wydziału Prewencji, Wydziału Ruchu Drogowego z KMP w Lublinie oraz dzielnicowi z szóstego  komisariatu Policji.

komisarz Andrzej Fijołek

  • dziecko w policyjnym kasku obok policjanci
  • policjanci podczas pikniku
  • policyjne stoisko podczas pikniku