Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Lublin

Kółka meblowe - jakie wybrać?

W obecnych czasach przykładamy bardzo dużą uwagę do wyglądu mebli. Dla każdego z nas, jak również i dla Ciebie ważne jest jednak, by mebel był przede wszystkim wygodny. To właśnie dlatego nowoczesne meble wyposażone są w specjalne kółka, dzięki którym można je wygodnie przestawiać. Na szczęście, takie przydatne akcesoria możesz dokupić bez większych trudności nawet do starszych mebli.

Jakie rodzaje kółek do mebli znamy?

Zapewne miałeś do czynienia z sytuacją w której, po przeprowadzce, lub zmianie wystroju pomieszczenia, podłoga w danym pokoju została porysowana. Powodem tego stanu rzeczy były oczywiście meble, które podczas przesuwania, rysowały podłogę. Dlatego obecnie meble, które znajdziesz w sklepie gryc24.pl, posiadają specjalne kółka. Kółka te mają za zadanie ułatwić Ci przesuwanie mebli. Jak bowiem wiadomo, meble nie należą do najlżejszych, więc przeniesienie większej szafy nie jest możliwe. Praktyczne, gumowane kółka meblowe umożliwią Ci natomiast samodzielną zmianę ustawienia nawet bardzo ciężkiej szafy. Fakt, że kółka meblowe są bardzo praktyczne, nie oznacza, że musisz wymieniać wszystkie meble w domu na nowe. Znacznie lepszym rozwiązaniem będzie zakupienie samych kółek do mebli. W ten sposób będziesz mógł sprawić, że nawet bardzo stare meble zyskają znacznie na funkcjonalności. Kółka meblowe są dostępne w wielu wersjach, które powinieneś dopasować do typu posiadanego mebla. Przykładem mogą być tutaj meblowe kółka na płytce, które najlepiej sprawdzą się zamontowane na meblach cięższych. Możesz ich używać na przykład w dużych, ciężkich szafach, jak również komodach. Kolejnym rodzajem kółek, które z pewnością Ci się przydadzą, są meblowe kółka na trzpień wciskany. Ten rodzaj produktu sprawdzi się najlepiej, jeżeli posiadasz krzesła biurowe. Montaż takiego kółka jest bardzo prosty i z pewnością nie sprawi Ci trudności. Trzpień tego kółka musisz wsunąć w odpowiedni otwór i wcisnąć z odpowiednią siłą, aby mógł on wskoczyć na swoje miejsce.

Jakie kółka meblowe wybrać?

Kółka meblowe różnią się między sobą nie tylko sposobem montażu. Mogą się one mieć również inne parametry, które są ważne z punktu widzenia użytkownika. Musisz zwrócić uwagę przede wszystkim na to, z czego wykonane są dane kółka. Możesz spotkać się na przykład z gumowymi kółkami meblowymi. Z pewnością będą one dla Ciebie dobrym wyborem, jeżeli stawiasz meble bezpośrednio na podłodze, a nie na wykładzinie lub dywanie. Kupując takie właśnie kółka, będziesz miał gwarancję, że nie porysują one Twojej podłogi. Dodatkowo ten typ kółek wyróżnia wyjątkowo cicha praca, więc podczas przeprowadzki, lub też zmiany rozstawiania mebli, nie zirytujesz swoich sąsiadów. Kolejnym rodzajem tego typu produktów do mebli, które powinny Cię zainteresować, są meblowe kółka z hamulcem. Jeżeli podłoga w danym pomieszczeniu jest chociaż trochę nierówna, a mebel nie jest zbytnio obciążony, może się przesuwać samodzielnie. Praktyczny hamulec w kółkach pozwoli Ci na zabezpieczenie mebla przed samodzielnym przemieszczaniem się. Hamulec może się przydać także, gdy nie chcesz ryzykować przypadkowego przesunięcia mebla, co może doprowadzić do kolizji z innymi elementami wystroju i w efekcie do zniszczeń. Niezależnie od tego, jaki rodzaj kółek meblowych zainteresuje Cię najbardziej, koniecznie musisz zwrócić uwagę na ich maksymalne obciążenie. Każdy produkt tego typu może wytrzymać określone obciążenie, zazwyczaj od 10 kilogramów do nawet 80 kilogramów. Dlatego koniecznie musisz zwrócić uwagę na tę kwestię, szukając kółek do cięższych mebli. Parametr ten zazwyczaj nie jest zależny od sposobu montażu kółek meblowych, to znaczy od tego, czy są to kółka na trzpień wkręcany, czy też wciskane. Niezależnie więc od tego, jaki sposób montażu preferujesz i jaki typ mebla posiadasz, będziesz mógł znaleźć takie kółka, które zniosą bardzo duże obciążenia.