neTTheatre ma już 10 lat! 17 grudnia zapraszamy do spotkania wszystkich przyjaciół, widzów oraz ludzi z którymi neTTheatre nie miał jeszcze okazji się spotkać. Niech ten dzień stanie się dzięki Wam wyjątkowy!

 • Szukając Hindełe – spotkanie
  17 grudnia – 16:00 – Sala Kinowa CK – wstęp wolny
  Hindełe Ester Kreitman, siostra Izraela Joszui Singera i noblisty Izaaka Baszewisa Singera pisała świetne, błyskotliwe opowiadania. Po latach wracamy do niej, czując, że jej dzieła i odkrycie jej historii, właśnie teraz jest niesłychanie aktualne.
  O historii i twórczości Hindełe porozmawiają: Hazel Karr, malarka, wnuczka Hindełe; Meirav Hen, profesor psychologii na Uniwersytecie w Galilei; wnuczka Izaaka Baszewisa Singera; Patrycja Dołowy, pisarka, autorka sztuki teatralnej „Hindełe, Siostra Sztukmistrza” oraz Natalia Moskal – tłumaczka, piosenkarka.

Czytaj więcej

 • „Hidełe, siostra Sztukmistrza” – premiera
  17 grudnia – 19:00 – Teatr im. Juliusza Osterwy
  W drodze na aranżowany ślub 21-letnia Hindełe Singer wyrywa strony brulionów zapisanych swoimi opowiadaniami, drze je na maleńkie kawałeczki i wyrzuca z okna jadącego pociągu. Pomieszane fragmenty zdań w jidysz unoszą się na wietrze i opadają na ziemię gdzieś między Lublinem, Warszawą a Berlinem.
  bilety dostępne w kasie teatru im. J. Osterwy

  Czytaj więcej

 

Koncert jubileuszowy
17 grudnia – 22:00 – Sala Widowiskowa – wstęp wolny
Koncert z okazji jubileuszu dziesięciu lat działalności neTTeatru. Muzyka słów i słowa wydobyte wydobyte z muzyki. Święto naszego teatru i zgromadzonych wokół niego naszych przyjaciół.

Czytaj więcej