Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Lublin

Ubezpieczenia samochodu Lublin – jak wybrać ofertę ubezpieczeniową?

Ubezpieczenie samochodu to dla każdego kierowcy bardzo ważna kwestia oraz gwarancja pewności, że w drodze nic go nie zaskoczy, a wszelkie ewentualne stłuczki czy kolizje zostaną odpowiednio zabezpieczone finansowo. Czym jednak powinniśmy się kierować podczas wyboru ubezpieczenia i na co zwrócić szczególną uwagę? Mamy kilka sugestii.

Od czego zacząć?

Według polskiego prawa każdy dopuszczony do użytku samochód musi posiadać ubezpieczenie OC. Powinno być ono opłacane regularnie, tak by nie występowały okresy braku ubezpieczenia. Za niedopełnienie tego obowiązku grozi kara w wysokości od 170 zł do nawet 7800 zł. Jest ona uzależniona od rodzaju pojazdu oraz długości okresu, w którym OC nie było opłacane. Oprócz obowiązkowego ubezpieczenia każdy kierowca może zdecydować się na dodatkowe wykupienie AC, czyli autocasco oraz NNW chroniącego przed następstwami nieszczęśliwych wypadków. Wybór ten należy do właściciela samochodu i powinien być dobrze przemyślany. Ważne jest jednak posiadanie chociaż podstawowej wiedzy, dotyczącej zagadnień takich jak np. zakres ochrony, szkoda częściowa, całkowita itp. Osoby, które nie czują się na siłach, by samodzielnie podejmować tego typu decyzje, mogą skorzystać z pomocy wykwalifikowanych doradców ubezpieczeniowych.

Na co zwrócić uwagę?

Decydując się na zakup ubezpieczenia komunikacyjnego szczególną uwagę należy zwrócić na czynniki takie jak:

  1. Zakres ochrony – w zależności od wybranego wariantu mogą się one od siebie różnić, ale tylko w przypadku AC i NNW. Zakres ochrony OC jest określony przez ustawę i taki sam dla każdego pojazdu.
  2. Warunki OWU – Ogólne Warunki Umowy stanowią regulamin, zbiór najważniejszych zasad, które będą nas obowiązywały po podpisaniu dokumentów, dlatego warto dokładnie się z nimi zapoznać.
  3. Dostępne zniżki – podczas wykupywania ubezpieczenia najpierw wyliczana jest składka podstawowa, którą ubezpieczyciel może pomniejszyć o zniżki przyznawane np. za bezszkodową jazdę, staż kierowcy czy zakup polisy w pakiecie.

Przed podjęciem ostatecznej decyzji dobrze jest porównać ze sobą oferty kilku firm, by sprawdzić, która z nich jest dla nas najkorzystniejsza.

Gdzie znaleźć najlepszą firmę w Lublinie?

Osoby szukające solidnego i atrakcyjnego cenowo ubezpieczenia komunikacyjnego mogą skorzystać z oferty multiagencji Eurofinance - ubezpieczenia Lublin. Jest to firma z wieloletnim doświadczeniem, działająca na terenie całej Polski i posiadająca siedziby w 20 miastach. Wyróżnia się kompleksową obsługą oraz doradztwem na najwyższym poziomie. Ubezpieczenie samochodu to bardzo ważna kwestia, dlatego warto powierzyć ją odpowiedzialnym i wiarygodnym osobom.