Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Lublin

„Jako rodzic i mieszkaniec Lublina gratuluję profesjonalizmu, sprawności i szybkości działania.” – to fragment podziękowań jakie wpłynęły do Komendy Miejskiej Policji w Lublinie w związku z zatrzymaniem sprawców rozboju. Trzej zamaskowani 17-latkowie napadli w weekend na wracającego do domu równolatka. Wszyscy zostali zatrzymani przez policjantów z V komisariatu i usłyszeli zarzuty.

W piątek chwilę przed północą dyżurny lubelskiej komendy otrzymał zgłoszenie z którego wynikało, iż za 17-latkiem Idzie trzech zamaskowanych mężczyzn. W pewnym momencie zaczęli zachodzić mu drogę. Wówczas pokrzywdzony w obawie przez napastnikami zadzwonił na policję. Jak się okazało sprawcy po chwili napadli na mieszkańca Lublina. Ich łupem padło 20 złotych.

Dzięki szybkiemu zgłoszeniu w rejon zdarzenia od razu wysłano patrol z piątego komisariatu. Funkcjonariusze bardzo szybko zatrzymali jednego z uciekających sprawców. Przy nim odnaleźli skradzione pieniądze oraz kominiarkę. Pozostali dwaj 17-latkowie zostali zatrzymani następnego dnia. Wszyscy trzej usłyszeli zarzuty rozboju. W tym przypadku może im grozić do 5 lat więzienia.

Zaangażowanie i szybkie działanie funkcjonariuszy oraz dyspozytorki numeru alarmowego zauważyli rodzice pokrzywdzonego. W skierowanych do Komendy Miejskiej Policji w Lublinie podziękowaniach piszą: „…jako rodzic i mieszkaniec Lublina gratuluję profesjonalizmu, sprawności i szybkości działania.”  A także „Całe zajście, choć nieprzyjemne, umocniło moją wiarę w Policję, w jej profesjonalizm i szybkość działania. Cieszy mnie, że dzięki Policji chuligani, nawet mimo braku monitoringu, nie mogą się czuć bezkarni”

kom. Kamil Gołębiowski