Zdjęcie Artykułu

Informacja Starosty Lubelskiego Zdzisława Antonia w sprawie otwarcia punktu porad osobistych w Strzyżewicach.

Lublin, dnia 23 lipca 2020 r.

 Szanowni Państwo,

Uprzejmie informuję, że biorąc pod uwagę zmieniającą się sytuację epidemiczną oraz stopniowe zmniejszanie obostrzeń, podejmujemy analizę zapotrzebowania na udzielanie osobistych nieodpłatnych porad prawnych i poradnictwa obywatelskiego w punktach oraz możliwość zapewnienia odpowiednich warunków sanitarnych zgodnych z wydanymi w dniu 9 czerwca 2020 r.przez Ministra Sprawiedliwości i Głównego Inspektora Sanitarnego zaleceniami dla funkcjonowania punktów nieodpłatnej pomocy prawnej oraz nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego w związku z zapobieganiem oraz zwalczeniem zakażenia wirusem SARS-CoV-2 i rozprzestrzenianiem się choroby zakaźnej wywołanej wirusem.

W związku z powyższym oraz zgłaszanym dużym zapotrzebowaniem - od 1 sierpnia 2020 r. uruchomione zostają porady osobiste w Gminie Strzyżewice (porady w czwartki w godz. 11.00 – 15.00 według dotychczasowego harmonogramu).

Porady w pozostałych punktach będą udzielane w sposób zdalny do momentu zgłoszenia przez daną jednostkę zwiększonego zapotrzebowania na porady osobiste i spełnienia warunków bezpieczeństwa.

Jednocześnie przypominam, że porady zdalne odbywają się po umówieniu terminu porady pod numerem telefonu 81 52 86 714, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub poprzez stronę internetową Ministerstwa Sprawiedliwości https://np.ms.gov.pl/ W stanie zagrożenia epidemicznego ustawodawca zniósł obowiązek składania oświadczeń (dotyczy tylko porad zdalnych) oraz rozszerzył dostępność ww. porad (od dnia 16 maja 2020 r.obejmują także sprawy związane z prowadzeniem działalności gospodarczej przez osoby fizyczne prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą – niezatrudniające innych osób w ciągu ostatniego roku).

Niezbędne informacje w zakresie organizacji udzielania porad na odległość otrzymają Państwo pod numerem telefonu 815286714 oraz zostaną zamieszczone na stronie internetowej www.powiat.lublin.pl w zakładce „Nieodpłatna pomoc prawna”.

Starosta Lubelski
Zdzisław Antoń