Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Lublin

Na 3 miesiące do tymczasowego aresztu trafił 32-letni mieszkaniec gminy Garbów. Mężczyzna został zatrzymany przez kryminalnych z komisariatu w Niemcach, którzy udowodnili mu 10 włamań do budynków mieszkalnych i gospodarczych. Sprawca kradł głównie elektronarzędzia i sprzęt ogrodniczy, powodując łączne straty w kwocie blisko 27 tys. złotych. Za cel obierał sobie gospodarzy, u których podejmował prace dorywcze.

Do włamań na terenie gminy Garbów dochodziło na przestrzeni ostatnich kilku tygodni. Łupem sprawcy padały głównie elektronarzędzia oraz sprzęty ogrodnicze. Łącznie pokrzywdzeni oszacowali straty na kwotę blisko 27 tys. złotych.

Kryminalni z komisariatu w Niemcach bardzo szybko ustalili, że za sprawą stoi 32-letni mężczyzna. Jak się okazało mieszkaniec gminy Garbów najpierw zatrudniał się dorywczo u gospodarzy, gdzie zamiast wykonywać powierzoną mu pracę, dokonywał rozpoznania i podczas nieobecności właścicieli wracał po upatrzone sprzęty.

Mężczyzna był zatrzymywany trzykrotnie. Łącznie usłyszał 10 zarzutów kradzieży z włamaniem. Pieniądze ze sprzedaży sprzętów 32-latek przeznaczał gównie na alkohol. Funkcjonariusze odzyskali część skradzionego mienia. Na wniosek śledczych 32-latek trafił do tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.

Za kradzież z włamaniem grozi mu kara do 10 lat więzienia.

KG