„Kaskadowy pomiar prędkości” to działania kontrolno-prewencyjne nakierowane głównie na wykroczenia związane z przekroczeniem dozwolonej prędkości. Wczoraj w ramach tej akcji lubelscy policjanci skontrolowali łącznie ponad 500 kierujących, ujawniając przeszło 470 wykroczeń. Zatrzymanych zostało pięć praw jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym.

Wczorajsze działania miały charakter prewencyjno-kontrolny. Szczególnym nadzorem objęte zostały miejsca, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków drogowych, których przyczyną jest nadmierna prędkość. Policjanci, w ramach działań prowadzili pomiary prędkości zarówno statycznie (co najmniej dwa punkty pomiaru prędkości na tym samym odcinku drogi, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach), jak i dynamicznie (przy użyciu pojazdów z wideorejestratorem wykroczeń).

Funkcjonariusze lubelskiej drogówki podczas wczorajszych działań skontrolowali, przeszło 500 kierujących. Ujawnionych zostało ponad 470 wykroczeń, w tym 360 związanych z przekroczeniem dozwolonej prędkości. Niestety nie obyło się bez rażących naruszeń przepisów ruchu drogowego i mundurowi zmuszeni byli do zatrzymania pięciu praw jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. Rekordzistą okazał się być 19-letni kierowca nissana, który na al. Solidarności przekroczył dozwoloną prędkość, aż o 77 km/h.

KG