Dzięki ustaleniom policjantów z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP w Lublinie odzyskano mazdę skradzioną zaledwie kilka dniu temu na terenie Niemiec. Dodatkowo na posesji funkcjonariusze odnaleźli silniki, kurtyny powietrzne oraz wiele innych elementów i części samochodowych.

  W sobotę rano policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP w Lublinie weszli na teren jednej z posesji na terenie miasta. Funkcjonariusze prowadząc bieżące czynności ustalili, że może znajdować się tam samochód pochodzący z kradzieży. Wstępnie typowano, że może być to toyota. Na miejscu odnaleźli jednak samochód marki Mazda wartości 50 tys. złotych, skradziony zaledwie kilka dni temu na terenie Niemiec. Właściciel posesji był całkowicie zaskoczony wizytą kryminalnych. Funkcjonariusze w jednym z garaży odnaleźli dodatkowo dwa silniki niewiadomego pochodzenia, kurtyny powietrze, oraz inne elementy pochodzące z rozmontowanych pojazdów.

   Kryminalni zabezpieczyli odzyskany samochód oraz części. Teraz zbierany jest materiał dowodowy oraz trwają dalsze ustalenia w tej sprawie, w tym co do udziału poszczególnych osób w procederze.

KG