Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Lublin

Wynajem aut długoterminowy czy leasing?

Form finansowania pojazdów jest co najmniej kilka, a najpopularniejszymi są bez wątpienia leasing operacyjny, a także wynajem aut długoterminowy. Te dwie formy pozyskiwania pojazdów cieszą się sporą popularnością, a przedsiębiorcy bardzo często zadają sobie pytanie, które z tych rozwiązań będzie lepsze. Oba są skonstruowane dość podobnie, jednak to niewielkie różnice, jakie je dzielą, mogą mieć decydujący wpływ na Twoją decyzję. Sprawdźmy zatem co wybrać w Twojej sytuacji!

Wynajem aut długoterminowy i leasing – w czym są podobne?

Zarówno wynajem aut długoterminowy, jak też leasing są odpowiedzią na potrzeby tych przedsiębiorców, którzy nie są w stanie zakupić nowego samochodu, a potrzebują wzmocnić swoją firmową flotę aut. Mogą więc skorzystać z pojazdu, opłacając miesięczną ratę w ustalonej wcześniej wysokości i użytkować go dokładnie w taki sposób, w jaki potrzebujesz. Masz możliwość skorzystania z różnych modeli samochodów, które pod względem modelu, ceny oraz parametrów, będą dostosowane do odmiennych potrzeb – dzięki dużej różnorodności rozwiązań, zarówno wypożyczalnia samochodów, jak i firma leasingowa, będzie w stanie spełnić Twoje oczekiwania.

Zarówno najem długoterminowy, jak i leasing są rozwiązaniami oszczędnymi i nie mówimy tutaj o niewysokim koszcie miesięcznym użytkowania pojazdu, ale fakt, że w obu przypadkach pojazd, z którego skorzystasz możesz dopisać do majątku przedsiębiorstwa. W praktyce możesz więc zarówno odpisy amortyzacyjne, jak również odsetki dopisać do kosztów uzyskania przychodu. Obie usługi łączy też wysoki standard usług, możliwość skorzystania z kredytu bankowego oraz elastyczność oferty.

Jakie są różnice?

Czas przejść do różnic, które pokażą Ci, że to właśnie wynajem aut długoterminowy jest rozwiązaniem korzystniejszym, szczególnie w sytuacji, gdy nie chcesz wykupywać pojazdu po zakończeniu umowy. W przypadku leasingu jest to obowiązkowe, a cena takiego wykupu jest zwykle atrakcyjna. Jeżeli jednak nie zależy Ci na tym, najlepszym dla Ciebie rozwiązaniem będzie właśnie wynajem samochodu – po zakończonej umowie możesz podjąć decyzję odnośnie tego, czy zrezygnować z kontynuowania współpracy, czy możesz wynajmować dalej – ten albo inny, wybrany przez siebie model samochodu.

Różnicą są również ponoszone koszty – wynajem długoterminowy aut zagwarantuje Ci w większości przypadków niższe raty miesięczne, a do tego nie będziesz musiał w wielu przypadkach płacić prowizji za wynajem, co jest standardem w przypadku usług leasingu. Co więcej – w przypadku wybrania odpowiedniego pakietu usług w ramach wynajmu, będziesz mógł skorzystać z nieodpłatnych usług serwisowych czy pojazdu zastępczego! Warto również wspomnieć o tym, że w przypadku wynajmu aut długoterminowego, będziesz mógł skorzystać z nowych pojazdów – leasing też je oferuje, jednak w większości przypadków stawia na pojazdy używane.

I na koniec dobra informacja dla klientów indywidualnych, nie prowadzących firmy – istnieje również wynajem długoterminowy dla osób fizycznych, dzięki któremu spełnisz swoje marzenia o podróżowaniu nowoczesnym, pięknym i komfortowym samochodzie. W przypadku leasingu taka możliwość jest bardzo utrudniona albo niemożliwa.

Werdykt? Najem długoterminowy samochodu!

Wybierając wynajem auta, możesz liczyć na:

  • mniejsze koszty użytkowania samochodu,
  • liczne usługi dodatkowe, wchodzę w skład oferty wypożyczalni samochodów,
  • komfort i bezpieczeństwo, zapewnione przez nowoczesne pojazdy,
  • brak konieczności wykupu auta po zakończeniu umowy,
  • możliwość włączenia rat do kosztów uzyskania przychodu,
  • brak konieczności prowadzenia firmy, by skorzystać z wynajmu samochodu.