Klimatyzacja mieszkaniowa Warszawa – jaki klimatyzator wybrać do mieszkania?

Nie przepadasz za upalnym latem w swoim mieszkaniu? Aby uwolnić się od nadmiernego ciepła, pomyśl o klimatyzacji! Jaka klimatyzacja sprawdzi się najlepiej w bloku? Zapraszamy do zapoznania się z naszymi poradami!

Męczący skwar w ciągu letnich miesięcy nie musi być Twoim problemem! Dzięki nowoczesnym klimatyzatorom możesz cieszyć się komfortowym chłodem przez cały czas.

Gdy również myślisz o tym, aby kupić klimatyzator do swojego mieszkania, ale nie wiesz, na jaki model warto się zdecydować, sprawdź nasz poradnik, który przygotowaliśmy wspólnie z firmą Clima Polska – klimatyzacja mieszkaniowa Warszawa.

Zatem, czym powinna cechować się dobra klimatyzacja mieszkaniowa? Jaki rodzaj klimatyzatora warto wtedy wybrać? Zapraszamy do lektury!

Klimatyzacja mieszkaniowa Warszawa – czym powinna się wyróżniać?

Nie każda klimatyzacja nada się do mieszkania w bloku. Wynika to zarówno z trudności montażowych, jak również z braku przestrzeni, jeśli metraż jest niewielki. Dodatkowo, klimatyzacja powinna być komfortowa dla jej użytkowników, aby nie przeszkadzała w codziennym wypoczynku i gwarantowała zdrowe, świeże powietrze.

Wtedy, gdy interesuje nas klimatyzacja w mieszkaniu, powinniśmy poszukiwać modeli wyróżniających się następującymi parametrami:

  • cicha praca – dzięki temu nie będzie nadmiernie hałasować, ma to szczególne znaczenie wtedy, gdy w mieszkaniu przebywa małe dziecko

  • energooszczędność – energooszczędne rozwiązania sprawią, że rachunki za energię nie będą tak wysokie

  • łatwy montaż – warto pamiętać o tym, że nie w każdym mieszkaniu będziemy mieli możliwość zamontowania standardowej klimatyzacji ściennej

  • łatwa obsługa – może odbywać się nie tylko przez pilota, ale również za pomocą aplikacji mobilnych

  • szeroka gama funkcji – nowoczesna klimatyzacja do mieszkania nie tylko może chłodzić powietrze, ale również może je ogrzewać, oczyszczać, osuszać, jonizować

Klimatyzacja mieszkaniowa Warszawa – jaki model klimatyzatora wybrać?

Klimatyzatory możemy podzielić na dwie różne kategorie w zależności od ich sposobu użytkowania. Wyróżniamy zatem takie modele jak:

  • klimatyzator przenośny – określany także jako monoblok, wszystkie podzespoły niezbędne do pracy znajdują się w urządzeniu

  • klimatyzator stacjonarny – urządzenie jest montowane na stałe, na przykład na ścianie albo na suficie w pomieszczeniu

Gdy nie mamy możliwości zamontowania klimatyzatora na stałe, pierwsze z powyższych rozwiązań sprawdzi się najlepiej – taka klimatyzacja w mieszkaniu jest funkcjonalna, a przy tym mobilna – można łatwo zmieniać położenie klimatyzatora i schować go wtedy, gdy nie będzie używany.

Aby klimatyzator przenośny działał poprawnie, musimy wyprowadzić jego rurę na zewnątrz – rura ta odprowadza powietrze i pozwala na efektywną pracę urządzenia. Można wystawić ją za okno, drzwi balkonowe czy też podłączyć do kratki wentylacyjnej.

Przenośne klimatyzatory są wygodne, ale z drugiej strony nie są tak wydajne jak modele stacjonarne. Mogą także hałasować.

Gdy mamy możliwość montażu klimatyzatora stacjonarnego, dobrym pomysłem może być klimatyzator split, czyli składający się z dwóch oddzielnych jednostek. Taka klimatyzacja w mieszkaniu nie zajmuje też miejsca – jednostka wewnętrzna jest montowana na ścianie.

Wprawdzie w tym przypadku instalacja klimatyzacji jest dość wymagająca – możemy potrzebować także zgody właściciela albo zarządcy budynku, to jednak cechuje się większą wydajnością, energooszczędnością, cichą pracą.

W razie problemów z doborem odpowiedniego modelu zwróć się po pomoc do firmy Clima Polska!