Ponad 1,5 tys. paczek papierosów bez akcyzy oraz około 150 litrów nielegalnego alkoholu ujawnili i zabezpieczyli policjanci z II komisariatu wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Celno-Skarbowego w Lublinie. Bezakcyzowy towar przechowywał w samochodzie, garażu i w sypialni 60-letni mieszkaniec Lublina.

Wczoraj wieczorem kryminalni z II komisariatu wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Celno-Skarbowego  w Lublinie pojechali pod jeden z adresów w dzielnicy Ponikwoda w Lublinie.  Mundurowi skontrolowali wyjeżdżający z posesji pojazd marki Skoda. Za kierownicą siedział 60-letni właściciel posesji.
                                                           
Jak się okazało, mężczyzna przewoził w aucie około 20 litrów alkoholu bez akcyzy. Kolejne nielegalne towary stróże prawa ujawnili podczas przeszukań garażu oraz domu. Tam z kolei znaleźli  około 130 litrów alkoholu oraz 1,5 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Paczki z papierosami schowane były m.in. w sypialni 60-latka.
                                                         
Cały nielegalny towar został zabezpieczony. Ich właściciel musi się teraz liczyć z konsekwencjami karnymi. Zgodnie z obowiązującym prawem czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do 3 lat, wysoką grzywną oraz przepadkiem nielegalnego towaru.
                                                         
Policjanci na poczet przyszłej kary zabezpieczyli od 60-latka pieniądze w kwocie ponad 9 tys. zł.

AK