Grupa młodzieży z klasy mundurowej z XXVII LO im. Zesłańców Sybiru w Lublinie oraz grupa studentów wydziału Bezpieczeństwa Narodowego Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego w Lublinie gościli w KMP w Lublinie. Goście zapoznali się z codzienną pracą funkcjonariuszy, zobaczyli m.in. Stanowisko Wspomagania Dowodzenia, pomieszczenia Wydziału Techniki Kryminalistycznej czy Miejskiego Pokoju Przesłuchań dla Ofiar Przemocy.

W ramach dni otwartych KMP w Lublinie odwiedziła wczoraj grupa młodzieży klasy mundurowej z XXVII LO im. Zesłańców Sybiru w Lublinie. Z kolei dzisiaj policjantów odwiedziła grupa studentów wydziału Bezpieczeństwa Narodowego Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego w Lublinie. Policjanci przekazali gościom wiedzę na temat służby w Policji, zaprezentowali środki przymusu bezpośredniego stosowane podczas pełnienia codziennej służby, a także umundurowanie Nieetatowego Oddziału Prewencji (NOP).

Młodzież zwiedziła także pomieszczenia Wydziału Techniki Kryminalistycznej, pokój przesłuchań dla osób dotkniętych przemocą – tzw. Niebieski Pokój, Stanowisko Wspomagania Dowodzenia.

Zakończeniem pobytu przy ul. Północnej była także wizyta w pomieszczeniu Ośrodka Wczesnej Interwencji dla Osób z Problemem Alkoholowym i ich Rodzin (Izba Wytrzeźwień).

A.K.

  • Uczniowie podczas wizyty na komendzie
    Uczniowie podczas wizyty na komendzie
  • Studenci podczas wizyty na komendzie
    Studenci podczas wizyty na komendzie
  • Studenci podczas wizyty na komendzie
    Studenci podczas wizyty na komendzie

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.