Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Lublin

Tablica suchościeralna stanowi nieodłączne wyposażenie w szkołach, salach konferencyjnych oraz innych miejscach, gdzie potrzebne jest przekazywanie informacji słuchaczom na bieżąco, przy wsparciu wizualnym. Na rynku dostępnych jest wiele modeli, co więc wziąć pod uwagę, by być zadowolonym z zakupu?

Tablica suchościeralna – niezastąpione wyposażenie w edukacji i biznesie

Tablica suchościeralna sprawdza się wszędzie tam, gdzie przedstawianie słuchaczom informacji wymaga wizualizacji w formie tekstu lub rysunku, wykonywanego na bieżąco. Stanowi obecnie nieodłączny już element klas szkolnych czy akademickich, a także znajduje zastosowanie podczas szkoleń i kursów oraz firmowych prezentacji. Posiada gładką, białą powierzchnię (która może być opatrzona wzorami pomocniczymi, np. kratką), po której można pisać zmywalnymi markerami. Jest bardzo prosta w czyszczeniu, ponieważ, jak nazwa wskazuje, można ścierać ją na sucho, za pomocą zwykłego kawałka tkaniny. Co ważne, jest także bardzo trwała – jej powierzchnia nie odbarwia się od kolorowych pisaków i jest odporna na powierzchowne zarysowania, dlatego może służyć wiele lat nawet przy intensywnej eksploatacji, np. na lekcjach w szkole.

Tablica suchościeralna, najczęściej o właściwościach magnetycznych, w większości wyparła już tradycyjne tablice na kredę, ponieważ jest od nich bardziej funkcjonalna. Wykorzystanie markerów zamiast kredy pozwala uniknąć niezdrowego pylenia, jest mniej brudzące oraz o wiele wygodniejsze i bardziej komfortowe dla użytkownika. Pozwala także na większe możliwości, jeśli chodzi o nanoszenie tekstu lub obrazków na gładką powierzchnię. Dodatkowo, dzięki białemu tłu tekst jest o wiele bardziej widoczny, niż na klasycznych, czarnych wersjach.

Specjalne tablice suchościeralne w kratkę stanowią bardzo przydatne wyposażenie w klasach szkolnych oraz w firmach, umożliwiają bowiem wyjątkowo dokładne nanoszenie danych w postaci wykresów. Posiadają stały, nieścieralny wzór o równych wymiarach kratki, który jest wyraźny i pozwala na precyzyjne rysowanie, a przy tym nie utrudnia odbioru materiałów przez słuchaczy.

Tablice magnetyczne umożliwiają przytwierdzanie do nich różnego typu materiałów za pomocą magnesów, dzięki czemu mogą pełnić również funkcję tablic ogłoszeniowych. Dodatkowo modele z białą powierzchnią stanowią także świetne tło dla prezentacji wyświetlanych z pomocą projektora, co sprawia, że są wyjątkowo uniwersalnym rozwiązaniem.

Na jakie cechy zwrócić uwagę, by być zadowolonym z zakupu tablicy suchościeralnej?

Tablica suchościeralna może występować w wielu wersjach, różniących się między sobą właściwościami, zastosowaniem oraz rozmiarami. Z tego względu przed zakupem warto wziąć pod uwagę kilka aspektów, od których zależy późniejsze zadowolenie z produktu. Do najważniejszych z nich należą:

  1. Typ tablicy magnetycznej – może być to model lakierowany lub ceramiczny. Różnią się między sobą przede wszystkim trwałością – choć oba są bardzo odporne, wersja ceramiczna cieszy się dłuższą żywotnością. Wiąże się to również z nieco wyższą ceną, choć jest to opłacalna inwestycja, szczególnie w warunkach bardzo intensywnej eksploatacji produktu.
  2. Wzór na powierzchni tablicy – dostępne są modele gładkie lub we wzór pomocniczy, np. kratkę lub linie. Modele gładkie sprawdzą się najlepiej przy uniwersalnym użyciu, np. w klasach, gdzie odbywają się zajęcia z różnych przedmiotów, lub podczas szkoleń i kursów. Wersje w kratkę będą bardzo przydatne na lekcjach matematyki oraz podczas przedstawiania wykresów, np. w trakcie prezentacji firmowych.
  3. Rozmiar – tablice suchościeralne występują w wielu rozmiarach, dlatego można z łatwością dostosować je do wymagań użytkowników oraz dostępnego miejsca na montaż.
  4. Obramowanie – dostępne są modele o wielu różnorodnych obramowaniach – mają one wpływ nie tylko na wygląd tablicy oraz jej montaż, ale mogą także być funkcjonalne dzięki posiadaniu półki na markery.

Tablica suchościeralna – na co zwrócić uwagę, wybierając model magnetyczny?