Eliminacje wojewódzkie dla policjantów - oskarżycieli publicznych w Lublinie

W sali konferencyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie 20 funkcjonariuszy przystąpiło do testu i analizy akt w sprawach o wykroczenia. Najlepsza okazała się aspirant Ewelina Nestorowicz.
- Eliminacje odbyły się w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Lublinie
- Laureaci i wręczenie nagród, reprezentacja w finale
Eliminacje odbyły się w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Lublinie
Do rywalizacji przystąpiło 20 policjantów z komend miejskich i powiatowych garnizonu lubelskiego. Konkurs zorganizowano w Sali Konferencyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Zadania podzielono na dwa etapy. W pierwszym funkcjonariusze rozwiązywali test składający się z 40 pytań obejmujących m.in. przepisy z kodeksu wykroczeń oraz Ustawy Prawo o Ruchu Drogowym, a także zagadnienia z postępowania karnego i postępowania w sprawach o wykroczenia. W drugim etapie oceniano pisemną analizę akt czynności wyjaśniających pod kątem błędów formalnych i merytorycznych.
W organizację i przebieg konkursu zaangażowana była Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie. Po zsumowaniu punktów wyłoniono trzech najlepszych policjantów pełniących funkcję oskarżyciela publicznego.
Laureaci i wręczenie nagród, reprezentacja w finale
Pierwsze miejsce zajęła aspirant Ewelina Nestorowicz z Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej. Drugie miejsce przypadło sierżant sztabowej Milenie Mazur z Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju. Trzecie miejsce zajął aspirant Piotr Król z Komendy Powiatowej Policji w Lubartowie. Dyplomy i puchary wręczyli I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie inspektor Olgierd Oleksiak oraz naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie nadkomisarz Dorota Gil. Nagrody rzeczowe ufundowały Zarząd Wojewódzki Niezależnego Samorządowego Związku Zawodowego Policjantów województwa lubelskiego oraz Zarząd Terenowy NSZZP przy Komendzie Wojewódzkiej Policji w Lublinie.
Zwyciężczyni i wicemistrzyni będą reprezentować Lubelski Garnizon Policji podczas Ogólnopolskiego Konkursu dla Policjantów - Oskarżycieli Publicznych, zaplanowanego w dniach 24–26 listopada w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.
na podstawie: KWP Lublin.
Ostatnie Artykuły

Gry i konkursy, ale temat był poważny. Policjanci uczyli dzieci w Lublinie

Policja i strażacy ćwiczyli ratowanie poszkodowanych nad Zalewem Zemborzyckim

Miliardy na bezpieczeństwo. Samorządy, kolej i firmy mogą składać wnioski

Forum Ekonomiczne w Karpaczu wraca z pierwszymi ogłoszonymi gośćmi. To ostatnie dni tańszych zapisów

Meta Tour de Pologne Women w Lublinie przyniesie emocje i zmiany na drogach

Trzy osoby pobiły 59-latka w Lublinie. Wśród nich była 71-latka

Królewska zamknięta na czas festiwalu. Przez centrum przejdzie Fursuit Walk

Finał Tour de Pologne Women w Lublinie. Peleton zakończy tu cały wyścig

Fursuit Walk przejdzie przez centrum Lublina. Kierowców czekają utrudnienia

Nocne autobusy pojadą częściej podczas Carnavalu Sztukmistrzów

Carnaval Sztukmistrzów zmieni trasy autobusów. Objazdy w Lublinie

Poleskie pieśni zabrzmią w sercu Lublina podczas Re:tradycji.

Miał inwestować na giełdzie, stracił ponad 90 tys. zł przez zdalny pulpit

Bezpłatne czipowanie i kastracja zwierząt w Lublinie. Sprawdź zasady
Przydatne dane teleadresowe
- Delegatura Wschodnia GITD w Lublinie - kontakt, godziny i zgłoszenia
- Dom Pomocy Społecznej im. Św. Jana Pawła II w Lublinie - kontakt, przyjęcie, opłaty
- Wojewódzki Inspektorat Farmaceutyczny w Lublinie - kontakt, delegatury, rejestry
- Wydział Zamiejscowy Okręgowego Urzędu Miar w Lublinie - kontakt, godziny, dojazd
- Instytut Agrofizyki im. Bohdana Dobrzańskiego PAN w Lublinie - kontakt, badania, biblioteka
- Ośrodek Kuratorski nr 2 w Lublinie - kontakt, zajęcia i procedury ochrony dzieci
