Wyrusz na duchową wędrówkę z Pieszą Praską Pielgrzymką Rodzin 2025

Już 5 sierpnia strażacy i ich rodziny z całej Polski wyruszą na wyjątkową pielgrzymkę do Jasnej Góry. To nie tylko wyzwanie fizyczne, ale przede wszystkim duchowa podróż, która może odmienić życie każdego uczestnika.
- Parafia Narodzenia Pańskiego w Warszawie miejscem startu wyjątkowej pielgrzymki strażaków
- Warszawscy strażacy podejmują duchowe wyzwanie pełne modlitwy i ofiary
Parafia Narodzenia Pańskiego w Warszawie miejscem startu wyjątkowej pielgrzymki strażaków
Wczesnym rankiem 5 sierpnia 2025 roku w Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej przy Parafii Narodzenia Pańskiego w Warszawie odbędzie się uroczysta msza święta o godzinie 6:00. Po niej rozpocznie się XIX Ogólnopolska Piesza Pielgrzymka Strażaków wraz z ich rodzinami, która połączy siły z Pieszą Praską Pielgrzymką Rodzin. Wspólna droga na Jasną Górę to nie tylko sprawdzian wytrzymałości – codziennie pokonywać będą ponad 30 kilometrów – ale także okazja do głębokiego przeżycia duchowego.
Warszawscy strażacy podejmują duchowe wyzwanie pełne modlitwy i ofiary
Pielgrzymowanie to czas refleksji i poszukiwania sensu w codzienności. Uczestnicy muszą być przygotowani zarówno pod względem kondycji fizycznej, jak i gotowi na trud modlitewnego skupienia. To właśnie motywacja religijna oraz pragnienie spotkania z Bogiem napędzają tę wyjątkową inicjatywę. Wędrując, strażacy i ich bliscy podejmują świadomą ofiarę – cierpliwość, pokutę i znoszenie niedogodności traktują jako integralną część swojej drogi.
Każdy, kto poczuje potrzebę dziękczynienia, przebłagania czy prośby o łaski przez Maryję, znajdzie tu swoje miejsce. Ta pielgrzymka to nie tylko marsz – to rekolekcje w ruchu, które mają szansę przemienić serca i umysły uczestników.
Na podst. WSP Lublin
Autor: krystian