Policjanci w Lublinie przeprowadzili akcję Rower dla bezpieczeństwa cyklistów

2 min czytania
Policjanci w Lublinie przeprowadzili akcję Rower dla bezpieczeństwa cyklistów

W Lublinie ruszyła akcja Rower, która ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa cyklistów!

  • Bezpieczeństwo na lubelskich drogach akcja Rower w pełni
  • Jakie wykroczenia najczęściej popełniają rowerzyści?

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Lublinie przeprowadzili intensywne działania kontrolno-prewencyjne, które przyciągnęły uwagę zarówno rowerzystów, jak i pieszych. W ramach akcji skontrolowano ponad 100 jednośladów, a efekty były zaskakujące!

Bezpieczeństwo na lubelskich drogach akcja Rower w pełni

Sezon rowerowy w Lublinie nabiera tempa, a wraz z nim rośnie liczba cyklistów na ulicach. Policjanci postanowili wykorzystać ten moment, aby przypomnieć o zasadach ruchu drogowego i zwrócić uwagę na odpowiedzialność wszystkich uczestników ruchu. W trakcie akcji Rower przeprowadzono 230 kontroli drogowych, z czego ponad 100 dotyczyło rowerzystów. Ujawniono aż 168 wykroczeń, co pokazuje, jak ważne są takie inicjatywy.

Jakie wykroczenia najczęściej popełniają rowerzyści?

Najczęstsze przewinienia wśród cyklistów to jazda po chodniku oraz przejeżdżanie przez przejścia dla pieszych. Takie zachowania stwarzają poważne zagrożenie dla pieszych i mogą prowadzić do niebezpiecznych sytuacji. Policjanci apelują o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz o korzystanie z odpowiedniego oświetlenia po zmroku. Przypominają również o noszeniu elementów odblaskowych i kasków, które mogą uratować życie. Wszystko to ma na celu zwiększenie świadomości i odpowiedzialności wśród uczestników ruchu drogowego. Akcja Rower będzie kontynuowana, a policjanci zapowiadają kolejne kontrole oraz działania edukacyjne, które mają na celu poprawę bezpieczeństwa na lubelskich drogach. Bezpieczeństwo to wspólna sprawa zarówno kierowców, jak i rowerzystów oraz pieszych!
Na podst. KWP Lublin

Autor: krystian