Lubelskie uroczystości z okazji Święta Konstytucji 3 Maja
Obchody Święta Konstytucji 3 Maja zgromadziły tłumy mieszkańców oraz lokalne władze. W uroczystościach wzięli udział m.in. wojewoda Krzysztof Komorski oraz dyrektor generalny Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego, Jarosław Szymczyk.
  1. Rozpoczęcie obchodów w Trybunale Koronnym.
  2. Msza św. w Archikatedrze Lubelskiej za Ojczyznę.
  3. Centralne uroczystości przy pomniku Konstytucji 3 Maja na Placu Litewskim.
  4. Piknik rodzinny z atrakcjami na Placu Litewskim po południu.

Tradycyjnie, pierwszym punktem świętowania było spotkanie w Trybunale Koronnym, które otworzyło serię wydarzeń upamiętniających jedno z najważniejszych świąt w historii Polski. Następnie, licznie zgromadzeni mieszkańcy mieli okazję uczestniczyć w uroczystej Mszy św. w intencji naszego kraju, odprawionej w Archikatedrze Lubelskiej.

Ważnym momentem było złożenie kwiatów i oddanie hołdu przy pomniku Konstytucji 3 Maja na Placu Litewskim. Uroczystość ta zgromadziła nie tylko mieszkańców, ale również przedstawicieli władz, co podkreśla wagę i uniwersalność tego historycznego dnia.

Dzień zakończył się rodzinnym piknikiem na Placu Litewskim, gdzie mieszkańcy mieli okazję do wspólnego celebrowania, zabawy i relaksu w miłej atmosferze. To była doskonała okazja do integracji społeczności lokalnej, a jednocześnie przypomnienie o wartościach, które są fundamentem naszej niepodległości i demokracji.


Według informacji z: Lubelski Urząd Wojewódzki w Lublinie