Zmagania siłaczy w Piotrowicach: Puchar Starosty i Memoriał Czuraka rozstrzygnięte
Miniony weekend stał pod znakiem sportowej rywalizacji i hołdu dla legendarnego sztangisty. W Zespole Szkół Techniki Rolniczej im. W. Witosa w Piotrowicach odbyła się impreza łącząca Puchar Starosty Lubelskiego oraz Memoriał Wacława Czuraka w podnoszeniu ciężarów, przyciągając tłumy entuzjastów siłaczy z całego regionu.
  1. Impreza odbyła się w dniach 6-7 kwietnia, gromadząc zawodników z 10 klubów.
  2. W rywalizacji wzięły udział 53 zawodniczki i 62 zawodników, w tym reprezentanci GLKS "POM-ISKRA" Piotrowice.
  3. Wśród gości specjalnych znaleźli się Zdzisław Antoń – Starosta Lubelski oraz Andrzej Chrząstowski – Wicestarosta.
  4. Najlepszymi zawodnikami okazali się Andżelika Młynarczyk i Łukasz Ławecki z klubu Olimpijczyk Łuków.

W zawodach zacięta rywalizacja przeplatała się z momentami pełnymi wzruszeń, szczególnie podczas ceremonii upamiętniającej Wacława Czuraka, którego zasługi dla polskiego sportu pozostają nieocenione. Przy okazji zawodów, młodzi zawodnicy mieli okazję nie tylko zmierzyć się z rówieśnikami, ale i zaznać ducha sportowej rywalizacji, która była niegdyś udziałem wielkich mistrzów.

W kategorii do lat 15 triumfował Oskar Wójcik z GLKS "POM-ISKRA" Piotrowice, podnosząc poprzeczkę dla pozostałych zawodników. Wśród kobiet do lat 17 najwięcej punktów zgromadziła Adżelika Młynarczyk, udowadniając, że siła i determinacja to klucz do zwycięstwa. Z kolei w kategorii powyżej 17 lat, najjaśniejsze gwiazdy to Wiktoria Gierczuk i Łukasz Ławecki, którzy nie tylko zdominowali swoje kategorie, ale również zostali uhonorowani w Memoriale Wacława Czuraka.

Turniej był również okazją do wyróżnienia zawodników z terenu naszego powiatu. Wśród nich szczególne uznanie zyskali Natalia Warsz i Tomasz Fedoniuk, których wyniki przyczyniły się do zwiększenia sportowej dumy lokalnej społeczności.

Organizatorzy oraz uczestnicy zawodów już teraz zapraszają na kolejne edycje, mając nadzieję, że tradycja rywalizacji na sztangach w naszym regionie będzie kontynuowana. To dzięki takim wydarzeniom lokalny sport żyje pełnią życia, a młodzi adepci mają szansę kroczyć śladami swoich idoli.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów na sportowej arenie.


Wg inf z: Powiat Lubelski