Mamy finalistkę!!!

Kamila Baran, uczennica Technikum w zawodzie technik agrobiznesu w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Niemcach, zajęła drugie miejsce w etapie regionalnym i zakwalifikowała się do etapu centralnego XLIII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych.

Zespół z ZSP w Niemcach najlepszy w Polsce!!!

Drużyna z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Niemcach zajęła I miejsce w pierwszym etapie ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Tradycyjny Sad” organizowanego przez Fundację Banku Ochrony Środowiska.

Porządek obrad VII sesji Rady Powiatu w Lublinie VI kadencji

Uprzejmie informujemy, że w dniu 25.04.2019 r. o godzinie 13:00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Lublinie odbędzie się VII sesja Rady Powiatu w Lublinie VI kadencji. Poniżej porządek obrad:

 • Aktualności

  Poszukiwany listem gończym od 2017 roku 40-letni mężczyzna, próbował uniknąć zatrzymania przez organy ścigania ukrywając się poza granicami kraju. Lubelscy kryminalni ustalili, że mężczyzna 3 dni temu wrócił do Polski i ukrywa się w jednym z mieszkań w centrum Lublina. Podczas przeszukania policjanci odnaleźli 40-latka. Okazało się, że schował się przed funkcjonariuszami za wersalką.

 • Aktualności

  Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych życzę Państwu samych radosnych chwil...

 • W dniu 19 kwietnia 2019 r. (piątek) kasa Centrum Kultury będzie pracować krócej.
  Spotkanie wielkanocne w DPS w Matczynie

  W spotkaniu wielkanocnym w DPS w Matczynie udział wzięli Pan Marek Wojciechowski, Pan Grzegorz Kozioł, Pan Jacek Figarski, Pan Sławomir Styk, Pani Maria Studzińska, Ks. Bogusław Suszyło, Ks. Stanisław Kupczak, dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół i ośrodków...

  Spotkanie wielkanocne w Starostwie Powiatowym

  W uroczystym spotkaniu wielkanocnym, które odbyło się w środę w Starostwie Powiatowym, udział wzięli członkowie Zarządu Powiatu, naczelnicy wydziałów i dyrektorzy jednostek organizacyjnych Starostwa Powiatowego w Lublinie.

 • Aktualności

  Za oszustwo odpowie 25-latek, który pracując w jednym z salonów samochodowych przywłaszczył pochodzące od klientów pieniądze. Szacuje się wstępnie, że mężczyzna na swoje konto przelał łącznie ponad 40 tys. zł. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet do 8 lat więzienia.

 • Życzenia Wielkanocne

  Radosnych Świąt Wielkanocnych

 • Aktualności

  Policjanci z IV komisariatu poszukują dwóch młodych mężczyzn do sprawy kradzieży elektronarzędzi z remontowanego pomieszczenia w CSK w Lublinie. Do sprawy poszukujemy osób, których wizerunek widać na zabezpieczonym przez mundurowych monitoringu. Osoby, które rozpoznają mężczyzn na publikowanych zdjęciach proszone są o kontakt z dyżurnym IV Komisariatu Policji w Lublinie tel.: (81) 535-48-00. Zapewniamy anonimowość.

 • Każdy przedsiębiorca pragnie w jak najlepszy sposób rozwijać swoją działalność i osiągać coraz to lepsze wyniki, a jednym ze sposobów na zbliżenie się do tego celu, jest bez wątpienia outsourcing. Usługi świadczone przez zewnętrzne firmy to szansa nie tylko na wyższą jakość funkcjonowania przedsiębiorstwa, ale również spore oszczędności. A jedne z tych najpopularniejszych usług outsourcingowych świadczą bez wątpienia firmy sprzątające z Poznania, które mogą pomóc Twojej firmie – sprawdź w jaki sposób!

  Firmy sprzątające z Poznania, czyli jakość i oszczędność

  W każdym przedsiębiorstwie, niezależnie od siedziby i rodzaju prowadzonych na co dzień działań, niezbędne jest zachowanie porządku w siedzibie, w której wykonywane są prace. Bez względu na to, czy mówimy tutaj o biurach, czy też halach produkcyjnych, konieczne jest zadbanie o czystość – wpływa ona nie tylko na samopoczucie zatrudnionych, ale również ich efektywność. A Ty, jako właściciel swojego przedsiębiorstwa, zamiast tracić duże pieniądze na tworzenie nowego stanowiska pracy i zatrudnianie specjalisty, możesz skorzystać z alternatywy, jaką dają Ci firmy sprzątające w Poznaniu.

  Alternatywa ta polega na tym, że ekipa sprzątająca pojawia się w Twojej siedzibie i wykonuje swoje prace zgodnie z Twoimi wytycznymi. Korzystasz więc z takich usług, na jakich najbardziej Ci zależy i samodzielnie wybierasz dni oraz godziny, w jakich odbywać się będzie sprzątanie – czy to biura, czy też hali produkcyjnej lub magazynu. Możesz skorzystać ze specjalistów jednorazowo albo cyklicznie – np. raz w tygodniu, za co zapłacisz zaledwie kilkaset złotych netto miesięcznie. Jest to o wiele mniejszy koszt, niż zatrudnianie stałego pracownika, odpowiedzialnego za usługi sprzątania w Twojej firmie.

  firmy sprzątające z Poznania i pomoc firmom w sprzątaniu

  Co więcej – współczesne firmy sprzątające z Poznania, doskonale zdając sobie sprawę z wymagań klientów, zatrudniają wyłącznie doświadczonych i odpowiednio wykwalifikowanych specjalistów, którzy będą w stanie zająć się Twoimi firmowymi pomieszczeniami w sposób kompleksowy i profesjonalny. Posiadają własny sprzęt i preparaty, doskonale wiedzą jak wykorzystywać je na konkretnych powierzchniach i działają sprawnie – dzięki czemu oszczędzasz nie tylko pieniądze, ale również swój cenny czas.

  Jakie usługi świadczą przedsiębiorstwa sprzątająca z Poznania?

  • Odkurzanie rozmaitych powierzchni, w tym również podłóg – w biurach, korytarzach czy na halach.
  • Porządkowanie stanowisk pracy w biurach i nie tylko.
  • Mycie podłóg i okien.
  • Czyszczenie sanitariatów, sprzątanie kuchni czy korytarzy.
  • Wymienianie worków ze śmieciami.
  • W niektórych przypadkach – pranie dywanów, sprzątanie poremontowe i wiele, wiele innych.

  Oczywiście przed wyborem konkretnej firmy, warto zapoznać się z tym, jakie usługi sprzątające świadczy – dzięki temu zyskasz pewność tego, że nawiążesz współpracę ze specjalistami, którzy będą w stanie zapewnić Ci kompleksowe działania, zgodne z Twoimi indywidualnymi potrzebami.

  Na co zwrócić uwagę, wybierając serwis sprzątający?

  • Ubezpieczenie pracowników. Pracownicy firmy sprzątającej z Poznania, powinni posiadać ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej – w przypadku jakiegokolwiek uszkodzenia mienia, będziesz mógł w takiej sytuacji ubiegać się o odszkodowanie.
  • Indywidualna wycena. To bardzo ważne, z punktu widzenia ponoszonych przez Ciebie kosztów – jeżeli firma oferuje taką wycenę, będziesz mieć możliwość płacenia tylko za te usługi, które faktycznie są realizowane, a nie znajdują się np. w pakiecie.
  • Kwalifikacje pracowników. Warto zapytać o to, w czym specjalizują się pracownicy danej firmy sprzątającej i jakie działania będą mogli przeprowadzić. Dzięki temu przekonasz się, czy konkretne przedsiębiorstwo spełni Twoje oczekiwania.
  • Opinie wcześniejszych klientów. Jest to bardzo ważne, ponieważ to właśnie inni przedsiębiorcy oraz ich opinie będą dla Ciebie najlepszym wyznacznikiem, czy konkretne firmy sprzątające z Poznania są godne zaufania – w ten sposób zweryfikujesz je i wybierzesz najlepsze usługi sprzątania.
  Panorama Powiatu NR 1/2019 (184)

  Zachęcamy do zapoznania się z nowym numerem Panoramy Powiatu.

 • Aktualności

  Ogólnopolski Festiwal Form Teatralnych, Literackich, Filmowych i Malarskich „100 lat Policji” to nazwa konkursu organizowanego z okazji obchodów 100. rocznicy powołania Policji Państwowej. Pomysłodawcą i organizatorem tego przedsięwzięcia jest Biuro Komunikacji Społecznej oraz Biuro Historii i Tradycji Policji KGP, a jego celem jest upowszechnianie i popularyzacja wiedzy o zadaniach, misji i etosie polskiej Policji. Organizatorem eliminacji na poziomie wojewódzkim jest Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie. Wszystkich chętnych zapraszamy do udziału w tym przedsięwzięciu.

 • Aktualności

  Policjanci z I komisariatu zatrzymali 31-latkę i 45-latka, którzy włamali się do jednego z kontenerów i skradli kilka olejnych obrazów, 20 sztucznych bukietów oraz około 280 woreczków zapachowych o łącznej wartości blisko 2,5 tys. zł. Stróże prawa odzyskali część skradzionego mienia, a sprawcy usłyszeli już zarzuty.

 • Aktualności

  By nadchodzące Święta Wielkanocne były bezpieczne i upłynęły nam spokojnie bądźmy uważni i ostrożni. Na ulicach naszych miast w okresie przedświątecznym pojawi się więcej policjantów. W szczególności będą oni kontrolować dworce, przystanki, a także okolice centrów handlowych. Nad naszym bezpieczeństwem czuwać będą również policjanci ruchu drogowego. Przede wszystkim będziemy w najbliższe dni pełnić funkcję pomocową, by każdy spokojnie i bezpiecznie mógł spędzić święta w gronie najbliższych.

 • Aktualności

  Przebywająca na urlopie policjantka z II komisariatu ustaliła miejsce ukrywania się poszukiwanej listem gończym 42-latki. Jak się okazało, kobieta ukrywała się przed policją w mieszkaniu jednej z kamienic w centrum miasta. Policjanci znaleźli ją schowaną pod kołdrą.

 • W dniu 14 kwietnia 2019 r. około godz. 13.35 patrol Straży Miejskiej znajdujący się w centrum miasta otrzymał informację od funkcjonariusza Straży Miejskiej pełniącego służbę w monitoringu miejskim, że w okolicach Poczty Głównej dwóch mężczyzn i kobieta zabrali leżący na ławce, zgubiony przez kogoś portfel.

 • Baśniowy konkurs plastyczny rozstrzygnięty!

  11 kwietnia w Miejskim Domu Kultury w Bełżycach odbył się XII uroczysty finał integracyjnego Andersenowskiego Konkursu Plastycznego, organizowanego przez Zespół Szkół Specjalnych przy DPS w Matczynie. Tym razem motywem przewodnim była baśń pt. „Nowe szaty cesarza”.

 • Aktualności

  Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło dzisiaj w nocy na DK-19. W m. Zemborzyce Tereszyńskie kierujący samochodem marki Iveco zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Niestety w wyniku odniesionych obrażeń śmierć na miejscu poniósł 52-letni pasażer. Natomiast kierowca z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

 • Aktualności

  Spotkanie kadry kierowniczej garnizonu policji lubelskiej z okazji Świąt Wielkanocnych odbyło się dziś w Komendzie Miejskiej Policji w Lublinie. Gości powitał insp. Robert Szewc Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie. W świątecznej atmosferze uczestnicy spotkania złożyli sobie wzajemnie życzenia.