• Aktualności

  Kryminalni z „szóstki” zatrzymali sprawcę uszkodzenia drzwi wejściowych w jednym z budynków przy ul Pogodnej w Lublinie. Okazał się nim 33-letni mieszkaniec miasta. Straty oszacowano na blisko 2 tys. zł.

 • Aktualności

  O tym, że pomysłowość oszustów i ich przebiegłość nie zna granic przekonała się mieszkanka powiatu lubelskiego. Kobieta straciła ponad 135 tys. zł po tym, jak została oszukana przez mężczyznę podającego się za amerykańskiego doktora. Kilkukrotnie przelała pieniądze jako opłatę za przesłaną przez niego paczkę. Policjanci apelują o rozwagę podczas kontaktów z nieznajomymi.

 • Pokazy przedpremierowe spektaklu na podstawie tekstu Artura Pałygi odbędą się 9 i 10 marca w ramach Festiwalu Nowe Epifanie w Warszawie.
 • Aktualności

  Ogólnopolski Festiwal Form Teatralnych, Literackich, Filmowych i Malarskich „100 lat Policji” to nazwa konkursu organizowanego z okazji obchodów 100. rocznicy powołania Policji Państwowej. Pomysłodawcą i organizatorem tego przedsięwzięcia jest Biuro Komunikacji Społecznej oraz Biuro Historii i Tradycji Policji KGP, a jego celem jest upowszechnianie i popularyzacja wiedzy o zadaniach, misji i etosie polskiej Policji. Organizatorem eliminacji na poziomie wojewódzkim jest Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie. Wszystkich chętnych zapraszamy do udziału w tym przedsięwzięciu.

 • Aktualności

  Za przywłaszczenie powierzonego mienia znacznej wartości odpowie 28-letni mieszkaniec gm. Wólka. Mężczyzna prowadząc działalność gospodarczą w ramach umowy leasingowej pozyskał cztery tiry. Jak się jednak okazało, nie wywiązał się z tej umowy, a pojazdów nie zwrócił. Policjanci wczoraj odzyskali pojazdy marki Volvo warte ponad 2 miliony złotych. 28-latkowi grozi kara nawet do 10 lat więzienia.

 • Aktualności

  Policjantka z VI Komisariatu Policji w Lublinie w czasie wolnym od służby zatrzymała nietrzeźwego kierującego. W m. Stromiec przed jej pojazd wyjechał samochód marki Volkswagen. Styl jazdy tego auta wskazywał, że kierowca może znajdować się pod wpływem alkoholu. Kierowcą okazał się 47-latek, który miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie i sądowy zakaz.

 • Aktualności

  Do lubelskich policjantów trafiło 131 kamer osobistych. Od dzisiaj będą z nich korzystać funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Lublinie i policjanci z Zespołu Patrolowo – Interwencyjnego III Komisariatu Policji. Kamery będą rejestrować interwencje podejmowane przez mundurowych.

 • Aktualności

  Ponad 300 gramów marihuany zabezpieczyli wczoraj kryminalni z Bełżyc. Policjanci narkotyki ujawnili w pokoju 29-latka z gm. Wojciechów. Mężczyzna został już doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty. Teraz odpowie przed sądem za posiadanie znacznej ilości narkotyków. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

 • Aktualności

  Przez 4 lata ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości 25-letni mieszkaniec powiatu lubelskiego. Poszukiwany za kradzieże kilkoma listami gończymi oraz Europejskim Nakazem Aresztowania mężczyzna został zatrzymany w Holandii. Na jego trop wpadli kryminalni z Komisariatu Policji w Niemcach, którzy zebrane ustalenia przekazali do Biura Międzynarodowej Współpracy Policji KGP. Wkrótce 25-latek zostanie przewieziony do Polski, gdzie przekona się o nieuchronności zasądzonej kary.

 • Bóle stawów lub związane z nimi kontuzje to spory problem, dotyczący nie tylko sportowców czy osób starszych. Dostępne do tej pory metody nie zawsze są doskonałym rozwiązaniem, wiążą się bowiem z długotrwałym unieruchomieniem kończyny. Rozwiązaniem w takich przypadkach jest osocze bogatopłytkowe – w Warszawie można wykonać zabieg z jego wykorzystaniem, mający na celu rozwiązanie problemu ortopedycznego u pacjentów.

  Osocze bogatopłytkowe – co to dokładnie jest i jak działa?

  Coraz częściej w nowoczesnej ortopedii wykorzystuje się osocze bogatopłytkowe – w Warszawie oraz innych większych miastach pacjenci mają łatwy dostęp do leczenia z jego wykorzystaniem. Czym jednak jest ten tajemniczo brzmiący składnik, który wiele osób może kojarzyć z zabiegami kosmetycznymi? Przede wszystkim, osocze bogatopłytkowe to naturalna substancja, którą wykonuje się z krwi własnej pacjenta. Pobiera się jej niewielką ilość i odwirowuje, dzięki czemu powstaje osocze z dużą ilością płytek. Przygotowanie koncentratu trwa bardzo krótko, a pozwala na uzyskanie substancji o niezwykłych właściwościach.

  Osocze bogatopłytkowe pobudza organizm do regeneracji, dlatego znajduje tak wiele zastosowań w medycynie. W ortopedii jest metodą stosunkowo świeżą, jednak coraz częściej wykorzystywaną ze względu na niesamowite efekty, jakie zapewnia. Do jego zadań należy:

  • przyspieszanie procesów gojenia się tkanek,
  • regeneracja uszkodzonych tkanek, znajdujących się w stawach,
  • uśmierzanie bólu, najczęściej w stawach oraz okolicach kręgosłupa.

  W jakich przypadkach stosuje się osocze bogatopłytkowe?

  Osocze bogatopłytkowe coraz szerzej wykorzystuje się w ortopedii, jest to bowiem metoda nie tylko bardzo skuteczna i zapewniająca lepsze i szybsze efekty leczenia, ale także w pełni bezpieczna dla pacjenta. Ponieważ substancja jest uzyskiwana z jego własnej krwi, jest dla ciała zupełnie naturalna i nie generuje żadnych efektów ubocznych. Tak nieinwazyjny sposób leczenia stosuje się w przypadku:

  • urazów ścięgien, wiązadeł lub mięśni szkieletowych,
  • chorobach i stanach zwyrodnieniowych stawów,
  • przy zrostach po złamaniach,
  • w innych przypadkach, kiedy pacjent zmaga się z urazami ortopedycznymi.

  Osocze bogatopłytkowe w Warszawie – zabiegi nie tylko dla sportowców

  Choć sportowcy są grupą pacjentów, którzy szeroko korzystają z osocza bogatopłytkowego, jest to metoda przeznaczona dla każdego pacjenta, zmagającego się z problemami dotyczącymi stawów. Ze względu na to, że jest stosowana stosunkowo od niedawna i wciąż wydaje się być metodą innowacyjną, nie wszyscy wiedzą, że mogą skorzystać z takiej opcji leczenia. Warto pamiętać, że jest to sposób nie tylko skuteczny, ale i bezpieczny dla pacjentów, dlatego sprawdzi się w większości przypadków. Osoby, które chciałyby skorzystać z takiej opcji, powinny skierować się do ortopedy oraz poprosić o zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego. W Warszawie i innych dużych miastach znajduje się wiele klinik, realizujących tego typu leczenie – warto z niego skorzystać.

  Osocze bogatopłytkowe z kwasem hialuronowym

  W niektórych przypadkach można wykonywać zabieg z osoczem bogatopłytkowym, wspartym kwasem hialuronowym – jest to substancja, która wzmacnia jego działanie, ponieważ wydłuża czas uwalniania czynników wzrostu z płytek krwi, dzięki czemu regeneracja chorych tkanek jest jeszcze skuteczniejsza. Taka terapia sprawdzi się doskonale u osób, które mają problemy z urazami oraz schorzeniami stawów różnego typu.

  Wybór sprawdzonej kliniki

  Zabiegi z osoczem bogatopłytkowym są nowym rozwiązaniem, dlatego nie są jeszcze powszechnie dostępne w ramach leczenia ortopedycznego. Warto poszukać kliniki, która przeprowadza tego typu terapie, oferując najlepsze w tej dziedzinie rozwiązania. Specjaliści dobiorą metodę leczenia do konkretnego urazu lub choroby, dzięki czemu zabieg będzie miał szansę przynieść oczekiwane efekty, przyspieszając proces leczenia oraz uśmierzając ból pacjenta.

  Zabiegi z osoczem bogatopłytkowym w Warszawie

 • Aktualności

  "W drodze do niepodległości" to nazwa wystawy która od kilku dni gości w Komendzie Miejskiej Policji w Lublinie. Wystawa jest elementem projektu edukacyjnego „Niepodległa” na lata 2017 – 2021, mającego na celu uczczenie 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Patronat nad projektem objął Minister Edukacji Narodowej oraz Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Ta nowoczesna i atrakcyjna lekcja historii na terenie KMP w Lublinie będzie gościć do 22 lutego, następnie przekazana zostanie kolejnym instytucjom.

 • Na zgłoszenia czekamy do 17 marca
 • Aktualności

  Kryminalni z „szóstki” zatrzymali sprawcę uszkodzenia drzwi wejściowych w jednym bloków mieszkalnych na os. Majdanek w Lublinie. Okazał się nim 27-letni mieszkaniec miasta. Straty oszacowano na kilkaset zł.

 • Aktualności

  Policjanci ustalają okoliczności tragicznego w skutkach pożaru drewnianego domu, do którego doszło wczoraj w m. Wysokie. W trakcie akcji gaśniczej ujawniono ciało, prawdopodobnie 70-letniego mieszkańca posesji. Czynności na miejscu wykonywane były pod nadzorem prokuratora, decyzją którego ciało zostało zabezpieczone celem przeprowadzenia sekcji zwłok.

 • Aktualności

  W dzień zakochanych policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Lublinie i KPP w Lubartowie zorganizowali i przeprowadzili akcję dedykowaną bezpieczeństwu w ruchu drogowym „Dojedź(MY) bezpiecznie do celu - Walentynki 2019”. Chcieliśmy przypomnieć wszystkim, że uczucia wiążą się z odpowiedzialnością i troską o naszych bliskich także podczas podróży. Do policyjnych działań przyłączyli się także pracownicy Muzeum Zamoyskich w Kozłówce, którzy rozdawali kierującym serduszka antystresowe.

 • Aktualności

  Lubelscy kryminalni zatrzymali sprawcę kradzieży rozbójniczej na ochroniarzu jednego z dyskontów na dzielnicy Dziesiąta w Lublinie. Okazał się nim 27-letni mieszkaniec miasta. Wczoraj mężczyzna usłyszał zarzuty.

 • Aktualności

  Kryminalni z KMP w Lublinie zatrzymali 35-latkę podejrzaną o czerpanie korzyści majątkowych z cudzego nierządu. Kobieta traktowała sutenerstwo jako źródło stałego dochodu. Lublinianka usłyszała już zarzuty. Za popełnione przestępstwo grozi jej do 5 lat więzienia.

 • Książka Jacka Brzezińskiego jest zbiorem wspomnień z zagranicznych podróży Teatru Provisorium.
 • Aktualności

  Policjanci w ramach akcji „Bezpieczne ferie” spotkali się z dziećmi przebywającymi na zorganizowanych półkoloniach w Młodzieżowym Domu Kultury nr 2 w Lublinie. Podczas spotkania rozmawiano na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Na zakończenie zostały rozdane odblaski.

 • Aktualności

  W kwietniu 2015 roku w przy ul. Zemborzyckiej w Lublinie odnaleziono szczątki należące do mężczyzny. Na podstawie czaszki wykonano rekonstrukcje, dzięki którym wiadomo już jak wyglądała twarz mężczyzny. Osoby, które go rozpoznają proszone są o kontakt z dyżurnym III komisariatu pod nr tel.: (81) 535-58-00 lub 112.

 • Zgłoś się Turnieju Wojewódzkiego XIV Ogólnopolski Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Ukraińskiej. Laureaci konkursu wezmą udział w ogólnopolskim finale Polsko-Ukraińskich Spotkaniach Mistrzów Słowa.