• Aktualności

  W ramach Dni Otwartych Komendę Miejską Policji w Lublinie odwiedziła młodzież z klas mundurowych Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Niemcach. Podczas spotkania uczniowie mogli zapoznać się z codzienną pracą policjantów.

 • Porządek obrad XIV sesji Rady Powiatu w Lublinie VI kadencji

  Uprzejmie informujemy, że w dniu 19.12.2019 r. o godzinie 12:00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Lublinie odbędzie się XIV sesja Rady Powiatu w Lublinie VI kadencji. Poniżej porządek obrad:

  Uwaga!!! Zmiany w godzinach pracy Wydziału Komunikacji,Transportu i Drogownictwa

  Uprzejmie informujemy, że w Wydziale Komunikacji, Transportu i Drogownictwa Starostwa Powiatowego w Lublinie w dniach: 16-20 grudnia 2019 r., 23, 27 i 30 grudnia 2019 r. oraz 2 i 3 stycznia 2020 r. czynne będą dodatkowo przez dwie godziny dłużej (po zakończeniu...

  Wizyta w Korcu

  W dniach od 5 do 7 grudnia br. z okazji Narodowego Święta Samorządu Ukrainy z oficjalną wizytą w Korcu – naszym powiecie partnerskim, gościła trzyosobowa delegacja w składzie: Artur Rumiński – Sekretarz Powiatu Lubelskiego i przewodniczący delegacji, Zbigniew...

  Delegacja Powiatu Lubelskiego z wizytą w Rejonie Pustomyty

  W dniach 5-7 grudnia w Rejonie Pustomyty na Ukrainie gościła delegacja Powiatu Lubelskiego w składzie: Andrzej Chrząstowski – Wicestarosta Lubelski, Edward Jarzynka – Radny Powiatu Lubelskiego, Katarzyna Nowosad – Naczelnik Wydziału Edukacji, Promocji i Spraw...

 • Aktualności

  Komenda Miejska Policji w Lublinie prowadzi postępowanie w sprawie wypadku drogowego, do którego doszło w dniu 5 listopada 2019 r. w miejscowości Tomaszówka. Na wysokości posesji nr 60 kierujący seatem potrącił rowerzystę. Osoby, które były świadkami zdarzenia prosimy o kontakt z Policją pod nr tel.: (81) 535-85 lub 112.

 • Aktualności

  Lubelscy wywiadowcy zatrzymali 52-letnią mieszkankę Lublina. Mocno wzburzona kobieta chciała uszkodzić samochód swojego znajomego. Niestety na parkingu pomylił auta i kopiąc zniszczyła toyotę sąsiada. Niebawem usłyszy zarzuty uszkodzenie mienia. Musi liczyć się też z obowiązkiem naprawienia szkody.

 • Aktualności

  Policjanci z IV komisariatu poszukują sprawców kradzieży markowych perfum na szkodę jednej z drogerii. Do zdarzenia doszło na terenie z galerii handlowej. Wizerunek sprawców nagrały kamery monitoringu. Jeżeli ktoś ich rozpoznaje proszony jest o kontakt z IV komisariatem Policji w Lublinie.

 • Aktualności

  Policjanci z VI komisariatu zatrzymali dwie osoby poszukiwane listami gończymi do odbycia kar pozbawienia wolności. 21-letni mężczyzna ukrył się w mieszkaniu i nie zamierzał otworzyć drzwi. Dopiero interwencja straży pożarnej i perspektywa wywarzenia drzwi skłoniła go wyjścia z lokalu. Poszukiwani trafili już do więzienia.

 • Aktualności

  Od 15 grudnia b.r. przywrócone zostaną bezpośrednie połączenia kolejowe Warszawa – Lublin, przez Dęblin – Puławy. Dla kierowców oznacza to, że powinni wzmóc czujność na przejazdach kolejowych i nie zapominać o zachowaniu ostrożności i obowiązujących znakach drogowych.

 • Lubelskie zwyczaje wigilijne

  Adwent zamyka Wigilia Bożego Narodzenia. W tradycji ludowej zawsze odgrywała szczególną rolę, była wydarzeniem wyjątkowym. Słowo "wigilia" pochodzi z języka łacińskiego i oznacza "czuwanie", zwłaszcza nocne spędzone na modlitwie.

  Nowe karetki w SP ZOZ

  W dniu 10 grudnia br. o godzinie 13 00 odbyło się uroczyste przekazanie ambulansu ratunkowego dla Zespołu Ratownictwa Medycznego w Wysokiem.

  Polska pamięta. 38 rocznica wprowadzenia stanu wojennego (1981-1983)

  12 grudnia przed północą w Belwederze odbyło się posiedzenie Rady Państwa, na którym podjęto uchwałę o wprowadzeniu stanu wojennego na terenie całego kraju.

  Posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku VI kadencji w dniu 9 grudnia 2019 r.

  W dniu 9 grudnia odbyło się posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku VI Kadencji. Wzięło w nim udział dziewięciu członków Komisji oraz zaproszeni goście.

 • Aktualności

  Policjanci z Wydziału Wywiadowczego lubelskiej Policji zatrzymali 21-letniego mieszkańca Łęcznej. Mężczyzna zwrócił uwagę policjantów swoim dziwnym zachowaniem. Jak się okazało był w posiadaniu słoika wypełnionego po brzegi marihuaną. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty. Wczoraj decyzją sądu trafił do tymczasowego aresztu.

 • Aktualności

  Policjanci z IV komisariatu wyjaśniają okoliczności wczorajszego pożaru w wyniku którego śmierć poniósł 71-letni mieszkaniec Lublina. Do zdarzenia doszło w jednym z mieszkań w centrum miasta. Na miejscu wykonano oględziny. Wstępnie biegły wykluczył udział osób trzecich.

 • Aktualności

  St. sierż. Mateusz Koczmara zajął III miejsce w Pucharze Europy Karate Kyokushin. Zawody odbyły się w Mińsku na Białorusi. Policjant na co dzień pełni służbę w Komendzie Miejskiej Policji w Lublinie. W swojej karierze sportowca brał wielokrotnie udział w zawodach zajmując czołowe miejsca, m.in. w Pucharze Polski, Mistrzostwach Polski Regionu Wschodniego, Mistrzostwach Polski i Mistrzostwach i Pucharze Europy.

 • Aktualności

  Lubelscy policjanci zabezpieczyli blisko 800 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz 10 litrów alkoholu niewiadomego pochodzenia. Kontrabanda ujawniona została w domu 36-letniergo mieszkańca Lublina. Gdyby nielegalny towar trafił na rynek straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconych należności wynosiłyby ponad 18 tys. zł.

 • Aktualności

  Wczoraj wywiadowcy z KMP w Lublinie zatrzymali 58-letniego mieszkańca Lublina. Mężczyzna ocierał się w autobusie o 15-letkę, a po opuszczeniu na Placu Litewskim się onanizował. Zatrzymanie mężczyzny było możliwe, dzięki szybkiej informacji o zdarzeniu przekazanej przez świadka. 58-latek trafił do policyjnego aresztu. Teraz policjanci przesłuchują kolejnych świadków. Za to przestępstwo może grozić do 8 lat pozbawienia wolności.

 • „Hubalowa Legenda” ciągle żywa...

  W dniu 6 grudnia 2019 r., przy dawnej leśniczówce Bielawy, odbyła się tradycyjna XIII „Hubalowa Wigilia”. To właśnie w tym miejscu dokładnie 80 lat temu „Hubal” wraz ze swoimi żołnierzami z Oddziału Wydzielonego Wojska Polskiego uczestniczył w ostatniej Wigilii...

  Posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w dniu 9 grudnia 2019 r.

  W dniu 9 grudnia 2019 r. odbyło się czwarte w bieżącym roku posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Posiedzenie otworzył i rozpoczął Starosta Lubelski Zdzisław Antoń – Szef Zespołu.