Rozstrzygnięcie konkursu ofert na realizację zadań publicznych Powiatu Lubelskiego z zakresu kultury oraz sportu w 2020 roku

W dniu 13 stycznia 2020 r., w Starostwie Powiatowym w Lublinie, odbyło się posiedzenie komisji konkursowej ds. opiniowania złożonych ofert w ramach ogłoszonego otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych o charakterze pożytku publicznego z zakresu...

 • Aktualności

  Wczoraj wywiadowcy zatrzymali dwie kobiety w wieku 37 i 40 lat. Sprawczynie na dworcu PKS podeszły do obywatela Ukrainy i zaproponowały mu powróżenie z kart. Gdy ten odmówił, poprosiły o „złotówkę” na szczęście. Wykorzystując powstałe zamieszanie ukradły 1400 USD i 300 złotych. Dziś usłyszą zarzuty. Może im grozić do 5 lat więzienia.

 • Aktualności

  Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym odpowie 37-latek z Lublina. Mężczyzna kierując BMW najpierw uszkodził dwa znaki drogowe, a następnie 11 samochodów zaparkowanych przy ul. Jagiellończyka. Wczoraj usłyszał zarzuty.

 • Aktualności

  2200 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli wczoraj lubelscy policjanci. Kontrabanda przewożona była w volkswagenie, którego do kontroli zatrzymali policjanci z ruchu drogowego. Gdyby nielegalny towar trafił na rynek straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconych należności wynosiłyby ponad 50 tys. zł.

 • Aktualności

  Policjanci z IV komisariatu poszukują sprawców kradzieży z włamaniem na szkodę jednego ze sprzedawców w galerii handlowej. Jeden z mężczyzn przeskoczył przez ladę wysepki z akcesoriami do telefonów komórkowych i ukradł ładowarki indukcyjne wartości 750 złotych. Drugi w tym czasie pilnował czy nikt nie nadchodzi. Wizerunek sprawców nagrały kamery monitoringu. Jeżeli ktoś ich rozpoznaje proszony jest o kontakt z IV komisariatem Policji w Lublinie.

 • Aktualności

  Na trzy miesiące do tymczasowego aresztu trafił 40-letni mieszkaniec Lublina. Mężczyzna napadł i brutalnie zaatakował 66-latka, od którego żądał pieniędzy. Podczas zajścia pokrzywdzony zdołał uciec i o wszystkim poinformować przypadkowego przechodnia, który wezwał policję. Za rozbój w warunkach recydywy grozi kara do 18 lat więzienia.

 • Aktualności

  Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości odpowie 28-letni mieszkaniec Puław. Mężczyzna został ujęty przez świadka, gdy się zatrzymał na ul. Wertera. Teraz grozi mu utrata prawa jazdy, wysoka grzywna oraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 • Aktualności

  Wzorową postawą wykazali się świadkowie, którzy widząc poczynania nietrzeźwego kierowcy na jednym z osiedli na lubelskim Czechowie zabrali mu kluczyki i uniemożliwili dalszą jazdę. Policjanci ustalili, że 39-latek z Lublina miał w organizmie blisko 2,5 promila alkoholu. Mundurowi zatrzymali pijanemu kierowcy prawo jazdy.

 • Gdzie szukać taniego cateringu?

  Z roku na rok dieta pudełkowa cieszy się w Polsce coraz większą popularnością. Jej zalety dostrzegają już nie tylko zawodowi sportowcy, ale również osoby mocno zapracowane, mające problemy ze zdrowiem, czy też chcące uzyskać lepszą sylwetkę i wygląd. Gdzie jednak znaleźć firmę, która dostarcza wartościowe posiłki za niewielkie pieniądze?

  Gdzie znaleźć tani catering w Warszawie?

  Takie poszukiwania najczęściej rozpoczynają się od wyszukiwarki Google i frazy - tani catering Warszawa. Nie ma co się oszukiwać jest to najlepszy sposób na szybkie przeprowadzenie researchu, czy też badania rynku. Otrzymane wyniki pozwolą stworzyć bazę firm, które zajmują się cateringiem w stolicy. Co zrobić, żeby przyjrzeć się im bliżej?

  Przede wszystkim skorzystać z ich Social Media. Niezadowoleni klienci chętnie podzielą się swoimi uwagami na temat jakości oferowanych przez firmę produktów. Jeśli na profilach w mediach społecznościowych dominują komentarze negatywne, to lepiej odpuścić sobie wybór takiego miejsca. Jeśli pojawiają się natomiast komentarze mówiące o tym, że catering tani, a do tego smaczny, to można się nim zainteresować.

  Na facebooku znaleźć można ogromną liczbę grup dyskusyjnych dla osób, które regularnie korzystają z usług firm cateringowych. To również prawdziwa skarbnica opinii, które ostatecznie mogą pomóc w podjęciu ostatecznej decyzji o wyborze danego miejsca. Koniecznie tam zajrzyj.

  Wiele dobrych i tanich cateringów w Warszawie udostępnia swoim potencjalnym klientom możliwość skorzystania z okresu testowego. Zazwyczaj za mniejsze pieniądze i bez podpisywania dodatkowej umowy można próbować przez określony czas produkty firmy. To chyba najlepszy sposób, by ocenić, na jakim poziomie są usługi cateringu. Warto o to zapytać.

  Kto powinien zdecydować się na catering?

  Grono klientów, którzy korzystają z usług cateringu jest bardzo szerokie. Przede wszystkim są to zawodowi sportowcy oraz osoby aktywne. Decydują się oni na wybór diety pudełkowej ze względu na wygodę, a także pewność dostarczania do organizmu odpowiednich ilości makro- i mikroskładników. Zbilansowana dieta pozwala im osiągać lepsze wyniki w danej dyscyplinie.

  Z cateringu dietetycznego chętnie korzystają również osoby, które pragną zrzucić zbędne kilogramy. U większości osób mających mających problemy z nadwagą, największym problem stanowi regularne dostarczanie do organizmu właściwie zbilansowanych posiłków. Przy korzystaniu z dobrego i taniego cateringu w Warszawie taki problem znika. Posiłki dostarczane są rano lub o wyznaczonych godzinach, a ich skład opracowywany jest przy współpracy z dietetykiem.

  Catering w stolicy to również doskonała propozycja dla osób zapracowanych. Chętnie korzystają z niej między innymi pracownicy korporacji, czy też większych firm, którzy ze względu na obowiązki zawodowe nie mają zbyt wiele czasu na przygotowywania posiłków. Korzystanie z diety pudełkowej pozwala im unikać spożywania fast foodów, czy też posiłków o wątpliwej jakości i składzie. Bez dwóch zdań wychodzi im to na zdrowie.

   Fakty i mity na temat klimatyzacji domowej

  Kupno klimatyzacji domowej latem napawa nas optymizmem. Jednak po głębszym zapoznaniu się z tym zakresem stwierdzamy, że jednak nie jest to tak świetny wybór. Na przestrzeni lat utarło się bowiem wiele mitów, które nie do końca są prawdziwe. Jeżeli zastanawiasz się czy warto coś takiego zakupić i masz pewne obawy - nie martw się. Wszystko dokładnie przeanalizujemy i poznasz wszelkie fakty i mity na temat klimatyzacji domowej.

  Klimatyzacja jest szkodliwa dla zdrowia

  Pierwszy i chyba najbardziej popularny mit to szkodliwość klimatyzacji domowej dla naszego zdrowia. I owszem jest to w pewnym sensie fakt, ale tylko i wyłącznie przy nieprawidłowym korzystaniu z klimatyzacji. Wpływ na to ma wiele czynników i jednym z nich jest sam montaż urządzenia. Jednostka wewnętrzna wymaga wyboru odpowiedniego miejsca. Nadmuch i utworzony przeciąg nie może być skierowany na żadnego domownika lub miejsca, z którego często korzystamy. Zaliczamy tutaj sofę, fotel czy inne miejsca spoczynku codziennego. W innym razie nie sposób nie nabawić się przeziębienia czy innych problemów reumatycznych. Samo korzystanie z urządzenia również ma ogromne znaczenie. Nie powinniśmy ustawiać ogromnych różnic w temperaturach pomiędzy temperaturą panującą na zewnątrz i wewnątrz pomieszczenia. Z godnie z prawidłowym użytkowaniem takiego urządzenia - różnica ta powinna wynosić nie więcej niż 6 stopni Celsjusza. Samo konserwowanie i przeglądy techniczne również mają ogromne znaczenie dla naszego zdrowia. Urządzenia zaniedbane może generować do pomieszczenia mnóstwo wilgoci i innych zanieczyszczeń, przez co będziemy znacznie bardziej podatni na wszelkie choroby. Jeżeli chcesz tego uniknąć, musisz regularnie czyścić jednostkę wewnętrzną jak i zewnętrzną. Nie można również zapominać o regularnych serwisach przynajmniej raz w roku, najlepiej przed sezonem letnim. Prawidłowe korzystanie z klimatyzacji domowej to gwarancja naszego zdrowia, co sprawia, że takie myślenie jest jak najbardziej błędne. Sprawdź również te klimatyzacje domowe w Poznaniu.

  Klimatyzacja jest droga w użytkowaniu

  I tak - i nie. Tutaj również wpływ na koszt naszych rachunków ma samo korzystanie urządzenia. Nasz klimat sprawia, że klimatyzacja nie musi chodzić na okrągło. Dlatego właśnie warto ograniczyć się tylko do tych najcieplejszych dni letnich w roku. Jeżeli posiadamy klimatyzację z funkcją ogrzewania to korzystajmy z tej funkcji tylko wtedy, gdy podstawowe ogrzewanie nie jest dla nas wystarczające. Poza tym warto wybrać dobre urządzenie z odpowiednią klasyfikacją energetyczną. Wówczas będziemy mieli pewność, że nasza klimatyzacja będzie najbardziej wydajnym urządzeniem. Ogromne znacznie ma tutaj moc grzewcza klimatyzatora. Im większa - tym większy pobór prądu. Dlatego odpowiednie wyliczenia mocy grzewczej dla naszych zapotrzebować warto zostawić ekspertom.

  Klimatyzacja jest głośna

  O ile jednostka zewnętrzna pracuje nieco głośniej, o tyle urządzenia wewnętrzne prawie w ogóle nie generuje hałasu. Oczywiście trzeba tutaj zadbać o odpowiednią konserwację tych urządzeń, gdyż zaniedbane mogą pracować na znacznie większych obrotach.

  Wesele w plenerze to z pewnością marzenie każdej Panny Młodej, która dotychczas mogła oglądać je tylko w amerykańskich filmach. Obecnie i w Polsce istnieje możliwość organizacji imprezy w takim stylu. Takie rozwiązanie bije rekordy popularności, dlatego warto zdecydować się na organizację wesel plenerowych w Warszawie. Profesjonalna obsługa zapewnia wyjątkową aranżację wybranego miejsca, dostępny catering, a także wiele atrakcji, takich jak food truck na terenie Warszawy. Podpowiadamy, jak wygląda organizacja imprezy weselnej na świeżym powietrzu.

  Catering na imprezę weselną

  Każde udane przyjęcie powinno zapewnić doskonały catering dopasowany do potrzeb przybyłych gości. Catering dla firm bierze pod uwagę diety specyficzne, takie jak nietolerancja laktozy, wegetarianizm czy weganizm. Organizowany catering na imprezę weselną w plenerze powinien w pewien sposób nawiązywać do trendu slow wedding, który skupia się na przeżywaniu, a nie na pokazywaniu. Warto zatem wziąć tutaj pod uwagę zastawę bezpieczną dla środowiska.

  Jak zorganizować udane wesele w plenerze?

  Doskonałym pomysłem na zorganizowanie niestandardowego cateringu będzie wynajem food trucka w Warszawie. Jaki food truck będzie idealny na wesele w plenerze? Warto tutaj zwrócić uwagę na estetyczny wygląd pojazdu. Powinien on bowiem odpowiednio dopasować się do stylistyki przyjęcia. Trend organizacji wesel na świeżym powietrzu na dobre zagościł w branży eventowej. Obecnie w takiej formie organizuje się imprezy firmowe czy imprezy dla rodzin. Organizacja imprez dla firm w plenerze to nie lada wyzwanie. Dowiedz się, jak tego dokonać!

  Przed organizacją wesela plenerowego warto dokładnie zaznajomić się z miejscem, w którym ma się odbyć. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę infrastrukturę przy rozmieszczaniu poszczególnych elementów wystroju czy części bufetu. Dodatkowo powinniśmy zapewnić gościom bezpieczeństwo, dogodny dojazd i miejsca parkingowe. Weźmy również pod uwagę to miejsce pod względem dekoracji i aranżacji.

  Nie tylko wesela, czyli organizacja innych imprez plenerowych

  Plenerowe imprezy dla firm biją rekordy popularności. Większe przedsięwzięcia tego rodzaju decydują się na organizację imprez dla rodzin dla pracowników. Organizacja imprez dla firm w takim w stylu wymaga niestandardowych rozwiązań. Dlatego też coraz większą popularnością cieszy się catering dla firm w specyficznej formie. Wynajem food trucków na imprezy firmowe to świetna propozycja dla tych, którzy chcą zapewnić swobodną atmosferę i warunki do zapoznania się pracowników. Jaki food truck w Warszawie będzie najlepszy na imprezę firmową? W takim przypadku doskonale sprawdzi się taki catering, który będzie posiadał różnorodne menu. Na imprezie dla firm mogą pojawić się osoby z nietolerancją laktozy, a także takie, które preferują diety wegetariańskie, bądź wegańskie. Postarajmy się zatem, aby przekąski dostępne w food trucku na imprezie firmowej były dostępne dla każdego.

 • W dniu 16 stycznia 2020 roku około godz. 18.00 pracownik Wydziału Bezpieczeństwa Mieszkańców i Zarządzania Kryzysowego podczas obserwacji monitoringu miejskiego zauważył osobę leżącą na chodniku w podcieniach na skrzyżowaniu ul. Krakowskie Przedmieście i Lipowej. 

 • W dniu 15 stycznia 2020 r. podczas patrolu dzielnicy Węglin dzielnicowy Straży Miejskiej Miasta Lublin stwierdził przy ul. Lipniak dwa wyrzucone żółte worki na odpady z tworzyw sztucznych i metali.

 • Porządek obrad XVI sesji Rady Powiatu w Lublinie VI kadencji

  Uprzejmie informujemy, że w dniu 23.01.2020 r. o godzinie 12:00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Lublinie odbędzie się XVI sesja Rady Powiatu w Lublinie VI kadencji. Poniżej porządek obrad:

 • Aktualności

  Cztery kradzieże z włamaniem i aż szesnaście usiłowań kradzieży z włamaniem do zbiorników z paliwem w samochodach udowodnili 50-latkowi kryminalni z VII komisariatu. Mężczyzna przyznał się do winy. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat więzienia.

 • Aktualności

  Wywiadowcy z KMP w Lublinie zatrzymali sprawcę kradzieży rozbójniczej. Mężczyzna w jednej z drogerii skusił się na perfumy, za które nie zamierzał zapłacić. Zauważył to ochroniarz, którego sprawca zaczął szarpać za ubranie i odpychać. 39-latek usłyszy zarzuty kradzieży rozbójniczej. Może mu grozić do 10 lat więzienia.

 • Zgłoś się do Turnieju Wojewódzkiego XV Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorski Poezji i Prozy Ukraińskiej. Laureaci konkursu wezmą udział w ogólnopolskim finale Polsko-Ukraińskich Spotkaniach Mistrzów Słowa.
  Wojewoda uczestniczył w posiedzeniu Konwentu Powiatów Województwa Lubelskiego

  15 stycznia w Starostwie Powiatowym w Lublinie odbyło się kolejne posiedzenie Konwentu Powiatów Województwa Lubelskiego. Oprócz starostów z naszego województwa w obradach uczestniczył Wojewoda Lubelski Lech Sprawka.

  Plebiscyt Osobowość Roku 2019

  Z przyjemnością informujemy, że dwóch pracowników Starostwa Powiatowego w Lublinie znalazło się wśród nominowanych w Plebiscycie Osobowość Roku 2019 organizowanym przez Kurier Lubelski.

 • Aktualności

  Policjanci z VI komisariatu poszukują mężczyzny, który dokonał kradzieży płaszcza znajdującego się na manekinie. Wizerunek mężczyzny zarejestrowały kamery monitoringu. Jeżeli ktoś go rozpoznaje proszony jest o kontakt z VI komisariatem Policji w Lublinie tel. (81) 535 47 80.