Bryg. Szyszko na pierwszych wojewódzkich zawodach MDP w Piaskach
W minioną sobotę, nasze miasto Piaski stało się areną sportowej rywalizacji, która łączyła w sobie pasję do służby i sportowego ducha. Młodzi strażacy z Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych wzięli udział w I Wojewódzkich Halowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych, demonstrując swoje umiejętności i zaangażowanie. Wydarzenie to nie tylko promuje zdrowy styl życia wśród młodzieży, ale także podkreśla znaczenie współpracy oraz gotowości do niesienia pomocy.
  1. Zawody odbyły się 23 marca 2024 r., gromadząc 42 drużyny z 35 miejscowości.
  2. Na miejscu zmagania obserwowały ważne postacie z PSP, w tym bryg. Grzegorz Szyszko.
  3. Organizacją wydarzenia zajęło się Oddział Wojewódzki Związku OSP RP wspólnie z PSP.
  4. Uczestnictwo młodych osób w zawodach jest dowodem na ich niegasnący sportowy duch i chęć dołączenia do społeczności strażackiej.

Wydarzenie to było nie tylko pokazem sportowej rywalizacji, ale również świadectwem zaangażowania młodych ludzi w działalność społeczną i gotowości do pomocy innym. Udział w zawodach jest doskonałą okazją do zdobywania nowych umiejętności, rozwijania zespołowego ducha oraz promowania zdrowego, aktywnego trybu życia.

Wśród obserwujących zawody znalazły się takie osobistości jak bryg. Grzegorz Szyszko, zastępca komendanta głównego PSP, oraz bryg. Dominik Wysocki, naczelnik Ośrodka Szkolenia Komendy Wojewódzkiej PSP w Lublinie. Ich obecność podkreślała wagę wydarzenia oraz wsparcie, jakiego młodzieżowe drużyny pożarnicze doświadczają ze strony profesjonalistów.

Zawody te, będące pierwszymi w swoim rodzaju w województwie lubelskim, stanowiły wyjątkową okazję do zaprezentowania umiejętności i zaangażowania młodych strażaków. Organizowane przez Oddział Wojewódzki Związku OSP RP w Lublinie, z pomocą członków PSP, wydarzenie to z pewnością na długo zostanie w pamięci uczestników oraz wszystkich, którzy mieli okazję je obserwować.

Zaangażowanie oraz pasja, jaką młodzi ludzie wkładają w swoje działania, budują fundamenty silnej i odpowiedzialnej społeczności. Niech ten sportowy duch i gotowość do niesienia pomocy będą inspiracją dla nas wszystkich. Gratulujemy uczestnikom i organizatorom, mając nadzieję na kolejne edycje zawodów.


WSP Lublin