UM Lublin: Land art na granicy

2 min czytania

Warsztaty Kultury w Lublinie zapraszają na Land art na granicy”.

Land art na granicy to plenerowy program edukacyjny dla osób dorosłych zainteresowanych sztuką i naturą, zorganizowany w obszarze działalności artystycznej, której tło to przestrzeń ziemi i środowisko naturalne. Miejscem warsztatów będą Sławatycze, położone na lewym brzegu Bugu, przy granicy z Białorusią, niewielkie i niezwykle urocze pod względem przyrodniczym i krajobrazowym.

Grupa warsztatowa będzie pracować z Mirosławem Maszlanko, tworząc interwencje artystyczne w środowisku naturalnym. Wytwory pracy będą w całości ekologiczne, a pozostawienie ich upływowi czasu i działaniu natury jest integralną częścią projektu. Całość zwieńczona zostanie wspólną prezentacją prac plenerowym wernisażem w formie spaceru. Podstawowym, acz nie jedynym materiałem używanym przez osoby biorące udział w wydarzeniu będzie wiklina. Uczestnicy będą mieli do dyspozycji spory, zróżnicowany teren od otwartego pola, przez świetlisty park, po gęsto zarośnięty lasek. Każdy wykona własny, indywidualny projekt. Istotny jest proces doświadczenie, twórczy namysł, zmierzenie się z nowym zagadnieniem.

Mirosław Maszlanko

Mirosław Maszlanko absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Zajmuje się land artem i site-specificem, nawiązuje do arte povera. Swoje rzeźby, instalacje i formy przestrzenne tworzy z naturalnych materiałów (źdźbła trawy gatunku trzęślica modra, wosk, wiklina, liście i inne fragmenty roślin, drewno, bambus), wykorzystując ich właściwości dla uzyskania ekspresji artystycznej. Wielokrotny stypendysta Ministra Kultury oraz The Pollock-Krasner Foundation w Nowym Jorku.

Informacje praktyczne

  • 10 września (niedziela) przyjazd uczestników
  • 1115 września (poniedziałekpiątek) warsztaty
  • 16 września (sobota) wernisaż, spotkanie podsumowujące projekt
  • 17 września (niedziela) wyjazd

Gdzie: Sławatycze, woj. Lubelskie
Dla kogo: dla osób pełnoletnich
Zapisy: przez formularz online dostępny na stronie warsztatykultury.pl, formularz będzie otwarty do 31 sierpnia, o przyjęciu na wydarzenie decyduje sposób odpowiedzi na pytania zawarte w kwestionariuszu. Udział w projekcie jest bezpłatny.

Organizator zapewnia:

  • noclegi w pokojach 4 osobowych z dostępem do łazienek;
  • wyżywienie: artykuły spożywcze na śniadania i kolacje do samodzielnego przygotowania posiłku, obiady wegetariańskie.
  • dostęp do kuchni;
  • materiały i narzędzia.
  • We własnym zakresie:
  • transport;
  • ubrania robocze.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Kultura Interwencje. Edycja 2023.

Urząd Miasta Lublin, lublin.eu/, lublin.eu/kultura/informacje/wiadomosci/land-art-na-granicy,3958,41,1.html

Autor: krystian