3 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych – to ważne święto, ustanowione przez Organizację Narodów Zjednoczonych w 1992 roku, które ma na celu przybliżenie społeczeństwu problemów osób z niepełnosprawnościami.

Z tej okazji przypominamy, że osoby z niepełnosprawnościami oraz ich opiekunowie mogą korzystać z szerokiej oferty działań wspierających realizowanych w naszym mieście. Dzięki środkom własnym Miasta, a także funduszom unijnym i rządowym realizujemy wiele inicjatyw podnoszących jakość życia niepełnosprawnych mieszkańców Lublina i ich opiekunów. Osoby mogą korzystać m.in. z wsparcia finansowego w związku z indywidualnymi potrzebami realizowanego w ramach pozyskanych środków z PFRON przez Dział d.s Osób niepełnosprawnych Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie

– Z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych życzymy przede wszystkim dużo zdrowia, życzliwości ludzkiej na co dzień, spełnienia marzeń i zamierzeń oraz aby wszystkim towarzyszył niegasnący zapał w ich realizacji, a w życiu osobistym dopisywały pomyślność i szczęście – mówi Monika Lipińska, Zastępca Prezydenta do Spraw Społecznych.