Warsztaty tłumaczeniowe - znaki kulturowe w polskim języku migowym
Warsztaty dotyczące znaków kulturowych w polskim języku migowym (PJM).
Wydarzenie skierowane do osób głuchych, słabosłyszących i słyszących. Wymagana znajomość PJM na poziomie minimum B1.
Kiedy? 11 grudnia (niedziela) godz. 11.00-14.00
Gdzie? Sala prób numer 2, Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12
Na warsztaty można zapisać się tutaj.
Prowadzenie:
MAREK ŚMIETANA - Głuchy od urodzenia, absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, pracownik dydaktyczny w Katedrze Językoznawstwa Ogólnego, Migowego i Bałtystyki Wydziału Polonistyki UW, lektor języka migowego, wieloletni działacz w środowisku Głuchych, prelegent na konferencjach związanych z Głuchymi, skarbnik Instytutu Polskiego Języka Migowego, wolontariusz Fundacji Promocji Kultury Głuchych KOKON, tłumacz podręcznika "Nasz elementarz".
DOSTĘPNOŚĆ: Warsztaty będą prowadzone w w polskim języki migowym.
Sprawdź dostępność architektoniczną budynku.
Szczegóły w wydarzeniu na Facebooku.
Warsztaty teatralne
Warsztaty teatralne prowadzone przez lubelskich aktorów i aktorki przybliżą uczestnikom i uczestnikom różne formy teatralne oraz będą okazją do zapoznania się z pracą aktora. W programie warsztatów ćwiczenia i gry, które są dostępne dla osób głuchych i słabosłyszących wykorzystując ich naturalny język - polski język migowy. Na warsztatach dowiesz się jak wygląda praca aktora, jak pisze się scenariusz, jak wygląda prac a w teatrze i w filmie albo serialu, spróbujesz gry i ćwiczenia teatralne.
Kiedy? 22 listopada oraz 29 listopada (wtorki) godz. 18.00-19.30
Gdzie? Sala prób numer 1, Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12
Na warsztaty można zapisać się tutaj.
Prowadzenie:
ADAM ORGANISTA - aktor teatralny i filmowy, konferansjer, instruktor improwizacji teatralnej i aktorskiej specjalizujący się od ponad 10 lat w kanadyjskiej metodzie improwizacji stworzonej przez Kietha Johnstona. Kształcony przez trenerów z całego świata, m. in. Kanady, Danii, USA (iO Chicago) Czech i Niemiec. Wykładowca w prywatnej szkole aktorskiej "Qurtyna". Współpracował m.in. z Orange, P&G - Procter and Gamble, Alianz, Liberty Direct, Teatrem im. Juliusza Osterwy w Lublinie, Teatrem Współczesnym w Krakowie, Kontekst HR. Współzałożyciel Fundacji Inside Out, inicjator i aktor Teatru Lukla.
DOSTĘPNOŚĆ: Warsztaty będą prowadzone w języku polskim oraz w polskim języki migowym. Wydarzenie skierowane do osób słyszących, słabosłyszących oraz głuchych.
Sprawdź dostępność architektoniczną budynku.
Szczegóły w wydarzeniu na Facebooku.
Udział w obu wydarzeniach jest bezpłatny!
Oba wydarzenia odbywają się w ramach projektu LublinMIGA realizowanego przez Fundację Inside Out przy wsparciu Miasta Lublin.