UM Lublin: Lubelski ekspert w Norwegii
W dniach 15 - 19 sierpnia 2022 roku w Norwegii miało miejsce coroczne wydarzenie polityczne Arendalsuka. Jest to największa konferencja międzynarodowa w Norwegii, które odbywa się niezmiennie od 2012 roku. Misją wydarzenia jest wzmacnianie wiary w siłę polityczną i demokrację poprzez otwartą debatę i zaangażowanie uczestników.
Lublin
reprezentował Krzysztof Stanowski, Dyrektor Biura Centrum Współpracy Międzynarodowej. Jako ekspert przedstawiał doświadczenia Miasta Lublina i Polski do dyskusji w panelu Edukacja - narzędzie do tworzenia lub łamania demokracji. Doświadczenia z Ukrainy, Rosji, Polski i Norwegii organizowanego przez Europejskie Centrum Wergeland.
W wydarzeniu tym zostały porównane reformy edukacyjne w Norwegii, Ukrainie, Polsce i Rosji, po to aby zrozumieć, w jaki sposób i dlaczego edukacja może być wykorzystywana jako narzędzie do budowania lub obalania demokracji.
Arendalsuka odbywa się co roku w połowie sierpnia. Przez 5 dni miasto Arendal (Norwegia) oferuje gościom ciekawą i różnorodną ofertę wydarzeń kulturalnych i edukacyjnych, zapraszając również liderów opinii, dziennikarzy, polityków z całej Norwegii.
Urząd Miasta Lublin, lublin.eu/, lublin.eu/lublin/wspolpraca-miedzynarodowa/biezace-wydarzenia-miedzynarodowe/lubelski-ekspert-w-norwegii,1942,1198,1.html
Ostatnie Artykuły
![[PIŁKA RĘCZNA] AZS UMCS Lublin – KS Warszawianka 24:23 w 24. kolejce I Ligi Mężczyzn (Grupa C)](/images/mecz/thumbnails/azs-umcs-lublin-ks-warszawianka-25042026-2423.webp)
[PIŁKA RĘCZNA] AZS UMCS Lublin – KS Warszawianka 24:23 w 24. kolejce I Ligi Mężczyzn (Grupa C)
![[SIATKÓWKA] Aluron CMC Warta Zawiercie – Bogdanka LUK Lublin 3:0 w PlusLidze – lider potwierdził siłę](/images/mecz/thumbnails/aluron-cmc-warta-zawiercie-bogdanka-luk-lublin-25042026-30.webp)
[SIATKÓWKA] Aluron CMC Warta Zawiercie – Bogdanka LUK Lublin 3:0 w PlusLidze – lider potwierdził siłę

Maj w Zaułku Hartwigów - fotografia sprzed wieku wraca do gry

Strażacy z Lublina byli blisko podium - Katowice wygrały w Zakopanem

Trzy zakazy, brak OC i badań - BMW zatrzymane w Niemcach

Hejt to nie anonimowy troll, to kolega z ławki. Jak naprawdę wygląda cyfrowe życie uczniów?

To nie jest już „internet”. To ich codzienność. Co naprawdę widzą młodzi w sieci?

Nie żyje Łukasz Litewka - poseł Lewicy zginął w wypadku

Jeden telefon może kosztować oszczędności - policjanci ostrzegli seniorów w Lublinie

Sześć nowych konsultantów i mocny sygnał dla lubelskiej medycyny

„Blanc” otworzy Carnaval Sztukmistrzów - Lublin zobaczy lęk z bliska

Dokumenty, które zostają w głowie - MDAG wraca do Lublina

Inne Brzmienia 2026 rozkręcają Lublin. Na scenie same mocne nazwiska

