Kawałek okładki

Nelka Wychodzka z miejscowości Kamień (woj. lubelskie) to 3 letnia wojowniczka zmagająca się z genetyczną chorobą - achondroplazją. Choroba występuje raz na 26 000 urodzeń.

Zaburzenie rozwoju kończyn sprawia, że dziewczynka nie ma szans na samodzielne dorosłe życie.Nelka intelektualnie funkcjonuje bez zarzutów. W tym momencie ogranicza ją jej własne ciało. Chodzi, jednak wejście na piętro po schodach to dla niej jak zdobycie najwyższego górskiego szczytu. Często się przewraca przez osłabione napięcie mięśniowe. Nie jest w stanie sama się ubrać, bo jej rączki są za krótkie. Koszt operacji umożliwiającej sprawną przyszłość małej bohaterki, został wyceniony na ponad 1 000 000 złotych!

Rodzice Nelki, niestetynie są w stanie sami zdobyć tak wielkiej kwoty, dlatego proszą o pomoc ludzi dobrej woli.

Powiat Lubelski włącza się do akcji charytatywnej na rzecz Nelki. Zapraszamy również Państwa do udziału w tej inicjatywie. Dobro zawsze wraca.

W najbliższą niedzielę 14 sierpnia 2022 r. organizowany jest „Koncert charytatywny dla Nelki Wychodzkiej” w Parku Miejskim w Bełżycach.

Link do zbiórki: www.siepomaga.pl/dla-nelki

 

Plakat

Starosta Lubelski Zdzisław Antoń wraz z Nelką i jej mamąStarosta Lubelski Zdzisław Antoń wraz z Nelką i jej mamą oraz Sekretarz Bełżyc Joanna Kaznowska i Dyrektor MDK Bełżyce Joanna SidorowiczNelka wraz z mamą