10 sierpnia w Lubelskim Centrum Konferencyjnym odbyła się konferencja prasowa dotycząca Bogdanka Volley Cup im. Tomasza Wójtowicza.

Turniej odbędzie się 17 i 18 września w Hali Globus.

W konferencji wziął udział m.in. Prezydent Miasta Lublin dr Krzysztof Żuk, który gorąco zaprosił kibiców do Lublina.

Bardzo cieszę się, że Lublin, rodzinne miasto Tomasza Wójtowicza, będzie gospodarzem międzynarodowego turnieju siatkarskiego jego imienia. Bogdanka Volley Cup im. Tomasza Wójtowicza będzie wspaniałym widowiskiem sportowym i jednocześnie doskonałą promocją naszego miasta. Lista drużyn, które wezmą udział w turnieju bardzo zainteresuje kibiców siatkówki w całej Polsce, bo oprócz LUK Lublin zagra dwunastokrotny mistrz Niemiec Berlin Recycling Volleys, W hali Globus wystąpi także czołowy zespół ligi włoskiej WithYou Verona Volley oraz aktualny wicemistrz Ukrainy Barkom-Każany Lwów. Jestem pewny, że taki zestaw ekip zapewni meczom bardzo wysoki poziom i wierzę, że przyciągnie do hali Globus kilka tysięcy kibiców, z samym Tomaszem Wójtowiczem na czele. Dziękuję członkom Fundacji im. Tomasza Wójtowicza i Akademickiego Związku Sportowego za podjęcie wyzwania jakim jest organizacja tak dużego wydarzenia oraz Polskiego Związku Piłki Siatkowej i Polskiej Ligi Siatkówki za udzielone wsparcie merytoryczne. Kibiców siatkówki z całej Polski już teraz serdecznie zapraszam do Lublina na to prestiżowe wydarzenie, które z pewnością dostarczy wielkich emocji.

Podczas środowego spotkania ogłoszono, że do grona zaproszonych drużyn Barkom-Każany Lwów i LUK Lublin dołączył dwunastokrotny mistrz Niemiec i ćwierćfinalista ubiegłorocznej Ligi Mistrzów Berlin Recycling Volleys oraz włoski zespół prowadzony przez słynnego trenera Radostina Stojczewa WithU Verona Volley.

Dzięki uczestnictwu drużyn: Berlin Recycling Volleys, WithU Volley Verona, Barkom-Każany Lwów i LUK Lublin wydarzenie zyskuje rangę międzynarodowego
i z satysfakcją muszę przyznać, że wszystko wskazuje na to, że będzie to jeden z najważniejszych turniejów okresu przygotowawczego do rozpoczęcia sezonu ligowego w Europie. Wierzę, że obsada, poziom organizacyjny, wsparcie partnerów i sponsorów oraz przede wszystkim niskie ceny biletów wpłyną pozytywnie na frekwencję podczas turnieju Bogdanka Volley Cup mojego imienia – mówi mistrz olimpijski i mistrz świata Tomasz Wójtowicz.

Bilety na wydarzenie można kupić poprzez stronę internetową.

Wszystkie mecze turnieju Bogdanka Volley Cup im. Tomasza Wójtowicza zostaną pokazane na sportowych antenach telewizji Polsat.