Podnoszenie efektywności energetycznej budynków oraz wykorzystanie odnawialnych źródeł energii to część tematów, które będą poruszone podczas webinaru, organizowanego w ramach projektu Making-City. Bezpłatne spotkanie odbędzie się 1 lipca w formule online.
Wydarzenie jest elementem realizowanego przez Lublin międzynarodowego projektu Making-City. Skupiamy się na stojących przed miastami wyzwaniach dotyczących energetyki. Celem miast biorących udział w projekcie jest rozwiązanie problemu nadmiernej emisji dwutlenku węgla w miastach i wskazanie konkretnego kierunku transformacji miejskich systemów energetycznych – mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.
W webinarze „Making-City: Jak tworzyć budynki przyjazne mieszkańcom i środowisku?” udział mogą wziąć wszystkie osoby zainteresowane zdobyciem lub poszerzeniem wiedzy w zakresie podnoszenia efektywności energetycznej budynków i potencjału budownictwa jedno- i wielorodzinnego, w zakresie wykorzystania odnawialnych źródeł energii. Agenda spotkania obejmuje tematykę:
- Making-city i rola miasta Lublin w projekcie,
- Jak podnieść efektywność energetyczną budynku – praktyczne wskazówki,
- Odnawialne źródła energii – potencjał dla budownictwa jedno- i wielorodzinnego,
- Dostępne dofinansowania dla mieszkańców i spółdzielni.
Webinar poprowadzą Dorota Bartosz, Dyrektor techniczna ds. zrównoważonego budownictwa w PLGBC, Sylwia Buźniak, Manager Innovations on the energy market and real estate w E.ON, przy wsparciu pracowników Urzędu Miasta Lublin. Spotkanie odbędzie się 1 lipca w godzinach od 10.30 do 12.00 w formule online. Webinar jest bezpłatny, wymagający jednak wcześniejszej rejestracji. Aby zgłosić swój udział należy wypełnić formularz online.
Na spotkanie zaprasza Miasto Lublin we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Budownictwa Ekologicznego PLGBC.
Uruchomiony w 2018 r. w Hiszpanii projekt Making-City polega na opracowaniu i wdrożeniu rozwiązań wspierających transformację energetyczną w dwóch miastach wiodących – Groningen i Oulu. Oba miasta wybrano ze względu na ich dotychczasowe zaangażowanie w transformację energetyczną, a praca z nimi pomoże pozostałym sześciu miastom naśladowcom – León (Hiszpania), Bassano del Grappa (Włochy), Kadiköy (Turcja), Poprad (Słowacja), Vidin (Bułgaria) i Lublin (Polska) – zaadaptować zaproponowane w Groningen i Oulu rozwiązania. Making-City to wielkoskalowy projekt demonstracyjny, finansowany z programu badawczo-innowacyjnego Horyzont 2020, koordynowany przez CARTIF Technology Center. Więcej o projekcie: makingcity.eu.