"Przystanek Sempre. Wsparcie psychologiczne dla młodzieży".  Do 30 marca zrealizowane zostało:

18 spotkań informacyjno-edukacyjnych promujących zdrowie psychiczne w szkołach woj. lubelskiego, w: Szkole Podstawowej nr 4  im. Adama Mickiewicza w Lublinie; VIII Liceum Ogólnokształcącym im. Zofii Nałkowskiej w Lublinie; Zespole Szkół Zawodowych im. S. Konarskiego w Opolu Lubelskim; XIV Liceum Ogólnokształcącym w Lublinie; Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Kochanowskiego w Lublinie; Zespole Szkół Energetycznych im. prof. Kazimierza Drewnowskiego w Lublinie; Szkole Podstawowej nr 52 im. Marii Konopnickiej w Lublinie; Szkole Podstawowej nr 10 im. H. Sienkiewicza SP10 Lublin;Szkole Podstawowej z Oddziałami Przedszkola im. J. I. Kraszewskiego w Wisznicach;Szkole Podstawowej nr 45 im. Zbigniewa Herberta w Lublinie.

Pozostałych 12 spotkań zostanie zrealizowanych do końca bieżącego roku szkolnego.


60 godzin pracy w ramach grup terapeutyczno-rozwojowych dla młodzieży w Ośrodek Wsparcia Młodzieży Przystanek Sempre dla 25 młodych osób w wieku 10-18 lat
12 godzin zajęć klubowych w ramach których młodzież brała udział w grze fabularnej, byli w kinie i na kręglach, odbyły się zajęcia arteterapeutyczne.


Zaplanowano kolejne zajęcia klubowe: Warsztaty pszczelarskie z mistrzem pszczelarskim, członkiem Wojewódzkiego Związku Pszczelarskiego, Warsztaty z cyberbezpieczeństwa i robotyki prowadzone przez edukatora cyfrowego, Zajęcia w Ogrodzie Botanicznym, Kąpiel leśna Shinrin Yoku, prowadzona przez mentorkę witalną.


2 spotkania konsultacyjne ze środowiskiem specjalistów pracujących w obszarze zdrowia psychicznego młodzieży, w którym uczestniczyło kilkunastu specjalistów, gł. psychologów, pedagogów nauczycieli. Spotkania były prowadzone przez dr Katarzynę Hartfil i Katarzynę Świercz - psycholożki, które odpowiadają również za przygotowanie publikacji "Grupy Rozwojowe. Program Wsparcia Młodzieży" . Przeanalizowano dotychczasowy program grup rozwojowych, eksperci i ekspertki zaproponowały zmiany i poprawki.


W lipcu odbędzie się kolejne spotkanie ze środowiskiem eksperckim, na którym autorki przedstawią roboczą wersję zaktualizowanego programu po sugestiach . Po uwzględnieniu uwag i wniosków do końca sierpnia będzie gotowa testowa wersja programu, wg. której będą pracowały grupy terapeutyczno-rozwojowe przez cały kolejny rok szkolny. Następnie zostanie dokonana ocena programu, wprowadzone będą poprawki. Na początku września 2023 zaktualizowany program powinien być gotowy.


195 h indywidualnych konsultacji psychologicznych dla młodych ludzi z woj. lubelskiego w wieku 10- 29 lat i ich rodziców/opiekunów. Osoby zainteresowane bezpłatnym wsparciem mogą uzyskać więcej informacji drogą telefoniczną: 690 080 886 lub mailową: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Projekt finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny. Realizowany jest przez Fundację Sempre a Frente w partnerstwie z Gminą Lublin w ramach działań Europejskiej Stolicy Młodzieży.

Przystanek_Sempre_zdrowie_psychiczne
Przystanek_Sempre_zdrowie_psychiczne_2
Przystanek_Sempre_zdrowie_psychiczne_3
Przystanek_Sempre_zdrowie_psychiczne_4
Przystanek_Sempre_zdrowie_psychiczne_5
Przystanek_Sempre_zdrowie_psychiczne_6