Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Lublin

W 2017 roku Lublin świętuje Wielki Jubileusz 700-lecia nadania praw miejskich. Jest to doskonała okazja, żeby przy składaniu życzeń, dokładnie przyjrzeć się każdej zmarszczce jubilata.

Sztuka na Giełdzie to coroczna akcja artystyczna, składająca się z kilkunastu interwencji twórczych, odbywających się w przestrzeniach handlowych Lublina. Miejsca z pozoru niekojarzone ze sztuką, stają się na jeden dzień polem działań artystów. Powstają ekspozycje, stoiska, instalacje i happeningi wpisujące się w krajobraz i starające się z nim korespondować. Dochodzi do swoistej konfrontacji sztuki z często nie spodziewającym się tego odbiorcą – klientem bazaru. Wierzymy, że takie zderzenie może być interesujące i inspirujące dla obu stron. Tematyka realizowanych prac często porusza aktualne problemy społeczne i je interpretuje. Chociaż zazwyczaj są to trudne kwestie – to jednak warte uwagi ze względu na swój krytyczny i twórczy charakter.

W ramach akcji powstają ekspozycje, stoiska, instalacje i happeningi wpisujące się w krajobraz i starające się z nim korespondować. Dochodzi do swoistej konfrontacji sztuki z często nie spodziewającym się tego odbiorcą – klientem bazaru. Wierzymy, że takie zderzenie może być interesujące i inspirujące dla obu stron. Tematyka realizowanych prac często porusza aktualne problemy społeczne i je interpretuje. Chociaż zazwyczaj są to trudne kwestie, są warte uwagi ze względu na swój krytyczny i twórczy charakter.

W tej edycji oczekujemy projektów instalacji, realizacji typu site-specific oraz pokrewnych, ukazujących lub komentujących szeroko rozumiany temat 700-lecia Miasta Lublin – w mniej lub bardziej poważny sposób.

W tej edycji oczekujemy projektów instalacji, realizacji typu site-specific, happeningów, performance oraz pokrewnych – ukazujących lub komentujących szeroko rozumiany temat 700-lecia Miasta Lublin – w mniej lub bardziej poważny czy ironiczny sposób.

Liczymy na maksymalną interaktywność proponowanych realizacji, wchodzących w dialog z odbiorcą i zachęcających do współuczestnictwa. Z pewnością jest to wyzwanie, biorąc pod uwagę charakter miejsca oraz osób, które bazar odwiedzają. Wyzwanie, które postanowiliśmy podjąć: jak za pomocą artystycznych zabiegów mówić o sprawach ważnych i trudnych zarazem w sposób interesujący, intrygujący i przystępny dla przeciętnego, hipotetycznie niezorientowanego na sztukę odbiorcy.
Do aplikowania zapraszamy twórców wszystkich dziedzin artystycznych. Zgłoszenia przyjmujemy do 15 kwietnia.

Akcja „Sztuka na Giełdzie VI: Wielki Jubileusz”, odbędzie się 20 maja 2017 roku w okolicy bazaru przy Dworcu PKS w Lublinie, w godz. 08:00-13:00.

Zobacz regulamin

Karta zgłoszenia