Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Lublin

Każda osoba, która myśli o zaciągnięciu dużego kredytu, na pewno się zastanawia, czy warto także skorzystać z usługi doradcy kredytowego. Dowiedzmy się na czym polega ten zawód oraz czy rzeczywiście nam pomoże.

Kto to taki?

Doradca kredytowy jest pośrednikiem pomiędzy klientem, który się stara o uzyskanie kredytu, a bankiem czy też innego rodzaju instytucją finansową, która to owy produkt udziela.

Na rynku możemy zaobserwować naprawdę duży popyta na różnego rodzaju usługi kredytowego doradcy. Chodzi o to, że banki wprowadzają obecnie coraz to nowsze, jak i także coraz bardziej restrykcyjne procedury jeśli chodzi o udzielenie kredytu. Masa konsumentów nie jest w ogóle się w stanie uporać ze wszelkimi formalnościami. Właśnie dlatego decydują się na doradcę i jego usługi.

Doradca kredytowy w Warszawie odpowiada za wybranie oferty, która dla jego klienta będzie najkorzystniejsza. Doradcy kredytowi mogą pracować na swoją "własną rękę", ale także mogą pracować na etacie zatrudnieni przez firmę doradczą czy też bank.

Czym konkretnie zajmuje się doradca kredytowy?

Dorada kredytowy w swojej pracy zajmuje się głównie obsługą klientów, którzy potrzebują finansowego wsparcia oraz poszukują odpowiedniego kredytu w tym celu czy też innego bankowego produktu.

Zdj�cie hostowane przez foto.keny.org

Pierwsze spotkanie doradcy polega głównie na rozpoznaniu odpowiednim potrzeb klienta. Chodzi o określenie jakiego rodzaju oraz jakieś wysokości pomocy finansowej klient potrzebuje. Najważniejsze jest jednak dobranie produktu do tej właśnie potrzeby. Musimy pamiętać o tym, że doradca finansowy jedynie zajmuje się wstępną oceną finansowej sytuacji swojego klienta. Decyzja ostateczna w sprawie przyznania produktu wnioskodawcy należy do osoby, która pełni rolę analityka kredytowego.

Zakres obowiązków

Doradca finansowy zajmuje się rozumianą szeroko obsługą interesów wszystkich klientów, którzy poszukują w ich sytuacji indywidualnej najkorzystniejszego kredytu czy też innego bankowego produktu.

Zadaniem głównym doradcy jest zatem rozpoznanie właściwe potrzeb oraz także finansowych możliwości konkretnego klienta, a następnie także dopasowanie do nich odpowiedniego bankowego produktu. Doradca także dokonuje oceny całej sytuacji oraz także zdolności kredytowej klienta.

Doradca kredytowy klientowi przekazuje różnego rodzaju informacje na temat tego, które dokumenty przedłożyć należy w danym banku, aby móc wnioskować o przyznanie konkretnego produktu. Nierzadko również pomaga przy ich wypełnianiu oraz kompletowaniu.

Częścią najtrudniejszą pracy doradcy kredytowego na pewno jest "czyszczenie" negatywnej historii klienta w BIK-u, a więc doradzenie klientowi, jak może zwiększyć swoją zdolność kredytową oraz jednocześnie poprawić konsumencki wizerunek, jaki widnieje w rejestrach bankowych.

Jak widzimy zawód ten wcale nie jest łatwy. Jednak na pewno jest potrzebny. Widzimy to po tym, jaki jest na niego popyt. Co jak co, ale warto szczególnie przy długich zobowiązaniach jak kredyt hipoteczny skorzystać z doradcy kredytowego.