Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali nietrzeźwego kierowcę forda, który wsiadł za kierownicę pomimo dożywotniego zakazu kierowania pojazdami. Mężczyzna w organizmie miał blisko 2 promile. Dodatkowo 37-latek poszukiwany był do odbycia kary blisko dwóch lat pozbawienia wolności, a siedzący na fotelu pasażera 42-latek do odbycia kary niespełna pół roku więzienia. Obaj zostali zatrzymani.

Wczoraj rano w Prawiednikach policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Lublinie zwrócili uwagę na jadącego całą szerokością jezdni kierowcę forda. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli. Policjanci od razu wyczuli od niego alkohol. W trakcie badania alkomatem wyszło na jaw, że w organizmie miał blisko 2 promile alkoholu. Jak się okazało nie było to jedyne przewinienie na koncie 37-latka. W trakcie legitymowania okazało się, że mieszkaniec powiatu lubelskiego posiada dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi i jest poszukiwany do odbycia kary blisko 2 lat więzienia.

W trakcie kontroli funkcjonariusze postanowili również sprawdzić siedzącego na fotelu pasażera 42-latka. Jak się okazało, on też był poszukiwany. Mężczyzna ma do dobycia zaległą karę pozbawienia wolności w wymiarze blisko pół roku.

Obaj wprost z ulicy trafili do celi i już rozpoczęli odbywanie zaległych kar. 37-latek dodatkowo usłyszał zarzuty dotyczące kierowania pojazdem pomimo prawomocnego zakazu oraz pod wpływem alkoholu. Może mu grozić dodatkowo do 3 lat pozbawienia wolności.

kom. Kamil Gołębiowski