Kraków rolety zewnętrzne

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób zamiast tradycyjnych rolet wewnętrznych na okna, decyduje się na rolety zewnętrzne. I choć ich wybór faktycznie może okazać się zdecydowanie lepszym zakupem, który niesie mnóstwo korzyści, to jednak kluczowe znaczenie ma to, które spośród dostępnych rolet wybierzmy. Warto więc poznać ich rodzaje, specyfikację i korzyści płynące z danego produktu, by móc zdecydować się na jedno, konkretne rozwiązanie.

Rolety zewnętrzne - wyznacznik nowoczesności

Bez wątpienia rolety zewnętrzne stanowią ten rodzaj produktu, który kojarzy nam się przede wszystkim z nowoczesnością, jak również i z funkcjonalnością budownictwa. Dziś niemal wszystkie stawiane obiekty, bez względu na to, czy są to domy, biura czy też sklepy, takie właśnie rolety posiadają. Większość z nas będąc na etapie projektowania budynku, ten aspekt już w nim uwzględnia, pragnąc otrzymać coś, co zapewni doskonałą izolację akustyczną i termiczną, a do tego również i właściwości energooszczędne i antywłamaniowe. Jednym, jedynym kluczem do zadowolenia jest dopasowanie odpowiednich rolet do konkretnego budynku i do odpowiedniej przestrzeni okiennej.

Rodzaje rolet zewnętrznych

W pierwszej kolejności, chcąc zdecydować się na rolety zewnętrzne, należy przede wszystkim poznać ich rodzaje, tak, aby wiedzieć czego się chce, czego oczekuje i co w tej naszej, konkretnej przestrzeni sprawdzi się najlepiej. Rynek ma nam do zaoferowania cztery rodzaje rolet: podtynkowe, nadprożowe, nakładane i standardowe. Czym one między sobą się różnią? Jakie sprawdzą się w konkretnej przestrzeni? Te najbardziej pożądane, podtynkowe, wybierane są w przypadku nowych budynków, gdzie uwzględnia się ich zastosowanie już na etapie projektowania nieruchomości. Montowane są one bowiem do wnęki nadproża, pod tynk, a więc trzeba wykonać je stosunkowo wcześniej, zanim jeszcze rozpoczniemy prace wykończeniowe. Takie rolety zewnętrzne cechuje wysoki współczynnik cieplny i akustyczny. Są antywłamaniowe, a do tego stanowią najlepszą izolację przed utratą ciepła. Można zdecydować się na tańszą wersję - manualną lub droższą - z napędem elektrycznym. Kolejne, rolety nadprożowe, RKS, także stanowią doskonały wybór do nowoczesnych budynków, gdzie skrzynka zamontowana musi zostać w nadprożu okna, a więc ukryta zostaje ona w elewacji budynku. Zapewniają one doskonałą izolację termiczną i stanowią zabezpieczenie antywłamaniowe. Bardziej prostymi rozwiązaniami, które nie sprawdzają się tylko w nowoczesnych budownictwach są rolety nakładane. Montuje się je na okno i przytwierdza do wnęki okiennej. Ich montaż wykonuje się przed montażem stolarki okiennej, zarówno tej z aluminium, PCV, jak również i z drewna. Tutaj także można wybrać model napędzany elektrycznie lub wersję manualną. I ostatnie z dostępnych, rolety standardowe, są najtańszą z dostępnych na rynku wersją. Skrzynki montowane są we wnęce okiennej lub na elewacji. Można więc zastosować je i na nowych budynkach i w starych obiektach. W przypadku tych rolet dobrze jest się zdecydować na wersję ocieplaną, która zapewni bardzo dobrą izolację termiczną.

Decydując się na jedno, konkretne rozwiązanie, należy dopasować je do swojego obiektu. Jeśli ten jest dopiero projektowany, idealnie spełnią się opcje podtynkowe lub nadprożowe. W momencie, gdy chcemy zastosować rolety zewnętrzne w budynku już istniejącym, bardzo dobrze sprawdzą się te nakładane. Kiedy zaś zależy nam na jak najniższych kosztach, wtedy najlepiej zainwestować w rolety standardowe.

Inwestycja w rolety zewnętrzne - korzyści

Poszukując doskonałych i sprawdzonych sposobów na rozwiązania dla budownictwa, na pewno rolety zewnętrzne stanowią bardzo dobry wybór i dla każdej nieruchomości i dla każdego jej właściciela. Co więc przemawia za tym, by właśnie na takie rozwiązania stawiać? Po pierwsze, zmniejszają one zapotrzebowanie budynku na energię. Co w związku z tym? Po pierwsze, pozwala nam to znacząco ograniczyć koszty za rachunki, po drugie wpłynąć pozytywnie na środowisko, a więc zadbać o aspekt ekologiczny. Po drugie, są one bardzo dobrą izolacją akustyczną, pozwalając ochronić się przed nadmiarem hałasu dobiegającego z zewnątrz. Po trzecie, gwarantują one prywatność. Jeśli chcemy ochronić się przed wścibskim okiem sąsiadów, jak najbardziej można to dzięki nim osiągnąć. Po czwarte, stanowią formę zabezpieczenia i dla samego budynku i dla jego domowników, będąc barierą antywłamaniową.

Każdy kto postawi na rolety zewnętrzne, z pewnością w pełni będzie zadowolony z wyboru takiego właśnie rozwiązania.. Niesie on za sobą szereg korzyści, które na pewno zadowolą każdego, najbardziej nawet wymagającego klienta. Wystarczy jedynie przeznaczyć na nie odpowiednią kwotę, znaleźć konkretny sklep z roletami i dokonać zakupu, aby móc w pełni cieszyć się najlepszym dla siebie właśnie rozwiązaniem.