Lipiec na Moście Kultury zapowiada się niezwykle interesująco! Zapraszamy na koncerty, potańcówki oraz szereg warsztatów dla dzieci i dorosłych!

    • Otwarte warsztaty szachowe / 10, 17, 24, 31.07, godz. 16:00
      Warsztaty połączone z cyklem Turniejów Szachowych dla wszystkich chętnych, którzy chcą poprawić swoje umiejętności, a także sprawdzić się podczas walki na żywo z różnymi przeciwnikami. Zapraszamy dzieci, młodzież ale także i dorosłych – chcemy udowodnić, że szachy łączą pokolenia i są ciekawą formą spędzania wolnego czasu.
    • Warsztaty Karuzeli Sztuki: Słoneczna plantacja (dla dzieci w wieku 6-12 lat) / 11, 18, 25.07, godz. 11:00
      11.07 / Słoneczniki
      Podczas spotkania przyjrzymy się bliżej najbardziej słonecznej roślinie, pochodzącej prosto z kontynentu północnoamerykańskiego. Podarowanie jej drugiej osobie oznacza „Lubię Cię!”. Ucząc się języka kwiatów będziemy siać, sadzić i podlewać! A więc rękawiczki na ręce i narzędzia w dłoń. Zasłonecznikujmy Most Kultury!
      18.07 / Mobilny ogród
      Podczas spotkania każdy z Was założy swój własny, mobilny ogród pełen letnich zapachów! Eksperymentując poznamy różnorodne techniki sadzenia roślin oraz dowiemy się, po co potrzebna jest dziś sztuka wiązania sznurków. Wykorzystamy jedną z technik wiązania sznurka, która opiera się na wynalazku opatentowanym prawie 200 lat temu przez amerykańskiego blacharza Johna Landisa Masona. Uzbrójcie się w cierpliwość!
      25.07 / Zielone inspiracje
      Czy słyszeliście o pewnym naukowcu, którego kiedyś zainspirowało spadające jabłko? Albo, że jeden z polskich poetów (związany z Lublinem!) napisał wiersz o drzewie? My również poszukamy inspiracji w przyrodzie, będziemy obserwować naturę, eksperymentować wykorzystując nietypowe materiały.
      zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., ilość miejsc ograniczona
      Pamiętaj!
      Warsztaty odbywają się na świeżym powietrzu. Zależy nam, aby wszyscy uczestnicy spotkania mogli czuć się bezpiecznie, dlatego prosimy o zabranie maseczek ochronnych.
  • Spacer przyrodniczy / 11.07, godz. 17:00
    Zapraszamy na przyrodniczy spacer z Mostu Kultury. Przewodnikiem będzie przyrodnik, edukator i fotograf przyrody – Jakub Orłowski (Inspektor Bywak). Wyruszymy w górę rzeki Bystrzycy, przyjrzymy się tamtejszej przyrodzie, posłuchamy ptaków, zastanowimy się też, czym przyroda miasta różni się od tej poza jego granicami. Podyskutujemy również o tym, czy Lublin jest miastem przyjaznym naturze.
    prowadzenie: Jakub Orłowski; zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • Recyklingowe tkanie (od 16 lat) / 12.07, godz. 11:00
    Podczas warsztatów poznamy różne sploty tkackie oraz techniki wykończeń tkaniny. Do powstania makatek użyjemy materiałów z recyklingu.
    zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; czas trwania: 4h
  • PrzesadzaMY! / 19.07, godz. 11:00
    Twoja roślina wychodzi już z doniczki i niedługo wejdzie Ci do łóżka? To wyraźny znak, że czas zapewnić jej nowy dom. Podczas naszego warsztatu dowiecie się, dlaczego przesadzanie jest tak ważne i potrzebne roślinom oraz nauczycie się, jak zrobić to w sposób, który sprawi, że Wasze roślinki poczują się bezpiecznie w nowych doniczkach. Jeśli macie ochotę, przynieście swoje własne rośliny i doniczki – jeśli nie – my zapewnimy Wam ziemię, drenaż i rośliny, na których przećwiczyć będzie można swoje nowo nabyte umiejętności w zakresie przesadzania.
    prowadzenie: Beata Zych; zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • Zielone Pogotowie / 26.07, godz. 11:00
    Zielony pacjent czuje się źle? Opadają i żółkną mu liście, a po łodyżkach chodzą jakieś dziwne stworzonka? To znak, że czas na wizytę w Zielonym Pogotowiu. Podczas warsztatu omówimy i pokażemy Wam na przykładach częste oznaki chorób roślin doniczkowych oraz sposoby zapobiegania im. Będzie można zadać mnóstwo pytań, a także sprawdzić w praktyce swoje lecznicze umiejętności. Jeśli macie ochotę, przynieście swoje własne rośliny, które wymagają pomocy – a jeśli nie, to w naszej klinice nie zabraknie dla Was zielonych pacjentów potrzebujących opieki.
    prowadzenie: Beata Zych; zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Szczegółowe opisy wydarzeń na Moście Kultury znajdują się w sekcji Wydarzenia naszej strony internetowej.
Zobacz program Mostu Kultury

Odwiedź profil Mostu na Facebooku

Zrealizowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego