Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Lublin

Kryminalni z KMP w Lublinie zatrzymali dwoje mieszkańców Lublina. 49-latek odpowie za zabójstwo, natomiast 30-latka za nieudzielenie pomocy ugodzonemu nożem 69-latkowi. Do zdarzenia doszło podczas libacji alkoholowej w centrum Lublina. Dziś oboje zostaną doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszą zarzuty. Za zabójstwo grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Z informacji uzyskanych przez policjantów wynika, że do zdarzenia doszło w jednym z mieszkań w centrum Lublina. Podczas libacji alkoholowej doszło do awantury, w trakcie której 69-latek został ugodzony nożem przez swojego znajomego. Po tym zdarzeniu 49-letni sprawca oraz 30-latka opuścili mieszkanie, udając się do znajomych, u których w dalszym ciągu spożywali alkohol.

Policjanci wspólnie z prokuratorem szczegółowo sprawdzili miejsce zdarzenia, gdzie zabezpieczono liczne ślady. Ciało 69-latka zostało przekazane na sekcję zwłok. W trakcie czynności kryminalni zatrzymali 30-latkę oraz 49-latka, którzy trafili do policyjnego aresztu. W momencie zatrzymania byli nietrzeźwi. Dzisiaj zostaną doprowadzeni do Prokuratury Lublin-Południe, gdzie usłyszą zarzuty. 49-latek musi liczyć się z odpowiedzialnością karną za zabójstwo, natomiast 30-latka odpowie za nieudzielenie pomocy.

Za zabójstwo grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

KG