Operacyjni z komisariatu VI i II odzyskali rowery pochodzące z kradzieży oraz zatrzymali sprawcę. Przy 21-letnim mieszkańcu Lublina funkcjonariusze odnaleźli szczypce służące do przecinania kłódek. Dwa jednoślady trafiły już do swoich właścicieli. Poszukiwany jest właściciel trzeciego. Za kradzież może mu grozić do 5 lat więzienia.

Policjanci z komisariatu VI i II ustalili, że 21-letni mieszkaniec Lublina wstawia do lombardu rowery pochodzące z kradzieży. Funkcjonariusze od razu zabezpieczyli dwa jednoślady. Trzeci odnaleźli w piwnicy użytkowanej przez zatrzymanego. Tam też mundurowi odnaleźli szczypce do przecinania kłódek zabezpieczających.

21-latek usłyszał zarzuty kradzieży dwóch rowerów o wartości 2000 złotych. Mundurowi obecnie poszukują właściciela trzeciego jednośladu. Jeżeli ktoś utracił rower i nie zgłosił tego faktu Policji proszony jest o kontakt z VI komisariatem Policji w Lublinie przy ul. Gospodarczej 1b, tel. (81) 535 47 80, (81) 535 50 86 lub z najbliższą jednostką Policji pod nr 112.

Za kradzież grozi mu do 5 lat więzienia.

KG