Z okazji „Mikołajek” przedstawiciele KMP w Lublinie oraz Urzędu Miasta w Lublinie odwiedzili dzieci z lubelskich szpitali. Mali pacjenci otrzymali od św. Mikołaja i ‘Sierżanta Poli” pluszowe misie oraz odblaski, co wywołało uśmiech na twarzach dzieci. Nie obyło się również bez rozmów na temat bezpieczeństwa i postępowania w sytuacjach zagrożenia.

Policjanci Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Lublinie wraz z przedstawicielem Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Lublin zorganizowali coroczną akcję mikołajkową skierowaną do dzieci przebywających w lubelskich szpitalach. W piątek wspólnie ze św. Mikołajem oraz policyjną maskotką sierżantem Poli odwiedzili  dzieci przebywające w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie oraz na Oddziale dziecięcym Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Lublinie.

Podczas odwiedzin w szpitalach policjanci przekazali dzieciom informacje dotyczące bezpieczeństwa w trakcie zimowych zabaw oraz jak postępować w sytuacjach bezpośredniego zagrożenia. Mali pacjenci otrzymali od św. Mikołaja pluszowe misie, które były miłym akcentem wywołującym uśmiech na twarzach dzieci. Natomiast “Sierżant Poli” i „Sierżant Alicja” wręczali dzieciom, ich opiekunom oraz personelowi szpitalnemu odblaski.

EK/KG