Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Lublin

Egzotyczne miejsca Zanzibaru, które dostarczają niezapomnianych wrażeń

Zanzibar to przepiękna wyspa, która wchodzi w skład Tanzanii. Białe, rajskie plaże, które ciągną się, aż po horyzont zachęcają do błogiego wypoczynku w dzień, a wieczorami kuszą długimi spacerami. Turkusowe wody oceanu delikatnie oblewają brzegi plaży i zachęcają do kąpieli godzinami. Zanzibar jednak to nie tylko błogie leżenie na plaży, ponieważ wyspa ta odkrywa przed turystami niesamowicie ciekawe miejsca, które dostarczają niezapomnianych wrażeń. Co warto zwiedzić w Zanzibarze?

Spice Tour – kraina aromatycznych przypraw

Zanzibar to jedna z najbardziej egzotycznych i przepięknych afrykańskich wysp. Właściwie jest to nazwa archipelagu, a potocznie nazywana Zanzibarem jest wyspa Unguja, która wchodzi w skład archipelagu Zanzibaru. Miejsce to nie bez powodu nazywane jest miastem przypraw, ponieważ liczne plantacje egzotycznych przypraw są jedną z atrakcji wyspy. Zarówno na małych, jak i dużych plantacjach możesz podziwiać egzotyczne rośliny i przyprawy, które w Polsce są znane tylko w kuchni. Zobaczysz na własne oczy, jak rośnie kurkuma, cynamon goździki oraz egzotyczne drzewo szminkowe. Będziesz mógł również poczuć ich smak oraz poznać lecznicze właściwości. Ujrzysz bujne trawy cytrynowe oraz dowiesz się, do czego jeszcze są wykorzystywane. Wycieczka po plantacjach przypraw sprawi, że przeniesiesz się do świata natury i zrelaksujesz umysł.

Park Narodowy Jozani

Park Jozani to jedno z najciekawszych miejsc Zanzibaru. Ze względu na występującą tu faunę i florę, Park Jozani znajduje się pod ochroną. Dziki, tropikalny las namorzynowy, skrywający w sobie tajemnice tworzy fascynujący klimat i sprawi, że poczujesz się jak w baśni. Uroki tego miejsca możesz podziwiać, spacerując po stabilnym, drewnianym pomoście, który unosi się nad dziczą i splątanymi korzeniami. Podczas wycieczki po lesie możesz poznać tropikalne małpki Gereza Trójkolorowa, dzięki którym poczujesz się jak w prawdziwej dżungli.

Safari Blue – czyli turkusowo- błękitna przygoda

Okoliczne laguny i rafy zapierają dech w piersiach. Miejsce to dla większości turystów dostarcza najgłębszych doznań podczas rejsu tradycyjną, drewnianą łodzią po bezkresnym oceanie, oblewającym swym błękitem wyspę. Towarzystwa mogą dotrzymać Ci pływające delfiny oraz olbrzymie żółwie morskie, a w powietrzu białe czaple. Tymi urokami możesz zachwycać się na łodzi, jedząc soczyste, słodkie owoce i popijając wodę kokosową. Osoby żądne jeszcze silniejszych wrażeń, mogą obserwować uroki podwodnego życia podczas nurkowania. Spokojne lazurowe wody skrywają w sobie egzotyczne gatunki ryb i roślin, które wyglądają tak przepięknie, że sprawiają wrażenie, jakby były sztuczne. Wyrzeźbiona gorącą wodą laguna to kolejny z tanzańskich cudów natury, który sprawi, że zachłyśniesz się jego urokiem. Spacery przy egzotycznych zachodach słońca i kolacje z owoców morza sprawią, że poczujesz się jak w prawdziwym raju.

Prison Island – wyspa olbrzymich żółwi

Prison Island to wyspa żółwi, na którą możesz dotrzeć w pół godziny, aby podziwiać ponad stuletnie żółwie, które wyglądają jak prastare gady z epoki dinozaurów. Jeżeli do tej pory podziwiałeś je w telewizji, to Prison Island dostarczy Ci okazji, żeby zobaczyć je z bliska. Są tak zaprzyjaźnione z ludźmi, że można je głaskać i karmić, co stanowi niesamowitą atrakcję szczególnie dla dzieci. Na wyspie znajduje się ponad 50 osobników, a wszystkie chodzą powoli, dzięki czemu można utrwalić te chwile na zdjęciach lub filmikach. Olbrzymie rozmiary tych zwierząt wywołują uczucie dreszczy przenikających niesamowitą ekscytacją. Jeżeli poczujesz głód, to możesz posilić się w miejscowej restauracji lub napić się kawy w kawiarni położonej w budynku starego więzienia. Miejsca ozdobione pięknymi furtkami i drzwiami wśród ruin, wzbudzają ciekawość i nadają tajemniczego klimatu. Wyspa zachęca do długich kąpieli i błogiego wypoczynku na plaży podziwiając lazurowe fale.

Stown Town – Kamienne Miasto

Kolejną atrakcją dla turystów jest Kamienne Miasto Stone Town. Zanzibar i jego stolica jest szczególnie interesująca dla osób, które chcą poznać lokalne potrawy jest nadbrzeżny bulwar do Parku Forodhani, w którym po godzinie 20.00 można skosztować lokalnych przysmaków, w tym tradycyjnego chlebka. Zręczni sprzedawcy przygotowują na Twoich oczach potrawy ze świeżych owoców morza, mięs i warzyw. Olbrzymi wybór kolorowych, pachnących i smakowicie wyglądających produktów pozwala w pełni poczuć smak Zanzibaru i poczuć się, jak prawdziwy tubylec. Przepiękny, stary port zachęca do podziwiania egzotycznych zachodów słońca i pozwala wyciszyć emocje po dniu pełnym wrażeń. Stone Town to miasteczko pełne kamiennych domów, w którym prawie nic się nie zmieniło na przestrzeni stuleci. Dzięki temu można mentalnie przenieść się do odległych czasów i w pełni poczuć klimat tego miejsca.

Rezerwat Nungwi i pływanie z żółwiami

Nungwi to rybacka wioska, na której znajdują się fermy żółwi pod opieką fundacji. Jej celem jest przywrócenie odpowiedniej liczebności tych zwierząt. Dlatego pracownicy zapewniają młodym żółwią swobodne dojrzewanie, a turyści, którzy chcą doświadczyć niezapomnianych wrażeń, mogą je podziwiać na brzegu oraz w wodzie. Żądni mocnych wrażeń mogą także wejść do wody i pływać razem z nimi. Żółwie są zaprzyjaźnione z ludźmi, przez co śmiało podpływają i podchodzą. Można je głaskać, karmić oraz poznać te zwierzęta jeszcze bliżej i zaprzyjaźnić się z nimi. Podobnie jest z tubylcami Zanzibaru, którzy są otwarci i przyjaźnie nastawieni do turystów. Osoby, które zechcą nawiązać nowe znajomości na wyspie, bez problemu mogą to zrobić.