Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Lublin

Wiele gałęzi przemysłu wiąże się z powstawaniem rozmaitych pyłów. Jest to oczywiście produkt uboczny procesu produkcyjnego, który negatywnie wpływa zarówno na środowisko naturalne, jak i kondycję człowieka. Dlatego zakłady przemysłowe powszechnie sięgają po specjalne filtry, których zadaniem jest ograniczenie ilości pyłów, które trafiają do środowiska. Doskonale sprawdzają się w tym celu worki filtracyjne.

Czym charakteryzują się worki filtracyjne?

Worki filtracyjne, które obecnie dostępne są w sprzedaży wykonywane są z różnego rodzaju materiałów. To właśnie zastosowany materiał wpływa na to, jak duże cząsteczki pyłów jest w stanie wyłapać worek. Warto dodać, że produkowane obecnie worki filtracyjne są niezwykle wytrzymałe i trwałe. W efekcie zakup takiego worka to inwestycja na naprawdę długo. Co więcej, wiele z nich jest również odporna na działanie wysokich – bo dochodzących nawet do dwustu stopni – temperatur.

Jakie worki można znaleźć w sprzedaży?

Worki filtracyjne produkuje się z różnych materiałów. Stawia się na tkaniny o różnej odporności termicznej, przepuszczalności powietrza, wytrzymałości mechanicznej, strukturze i gramaturze. Wpływa to oczywiście na właściwości worków. W sprzedaży znaleźć można obecnie między innymi worki filtracyjne:

  • poliestrowe;
  • polipropylenowe;
  • poliamidowe.

To oczywiście jedynie niewielki wycinek tego, co proponują sprzedawcy. Zainteresowani zakupem worków filtracyjnych powinni zajrzeć na stronę sklepu GEKO Filtration.

Jeśli chodzi o sposób mocowania, worki również różnią się między sobą. Mogą być mocowane za pomocą uszczelek, zawieszek, obejm, pierścieni stalowych, sznurów. Warto pamiętać, że dostępne są worki o różnym kształcie: okrągłe, kieszeniowe, płaskie, a także eliptyczne.

Zastosowanie worków filtracyjnych

Worki filtracyjne są powszechnie wykorzystywane w różnych gałęziach przemysłu. Trudno wyobrazić sobie bez nich przemysł cementowy, wapienniczy, gipsowy i chemiczny, a więc te gałęzie przemysłu, w przypadku których emisja spalin jest naprawdę bardzo wysoka. Po worki sięgają również zakłady drzewne, energetyczne, metalurgiczne i hutnicze. Trzeba pamiętać, że stosować można tylko te worki filtracyjne, które spełniają bardzo restrykcyjne normy. Worek musi być również dobrany do rodzaju zanieczyszczeń, których emisję do atmosfery ma ograniczyć. Nie można stawiać na byle jaki worek, który w danym przypadku nie spełni swojej roli. W razie wątpliwości zawsze warto poradzić się sprzedawcy, który chętnie podpowie, jaki worek będzie odpowiedni.

Worki filtracyjne