Policjanci z Bełżyc zatrzymali 10 mężczyzn w wieku od 29 do 59 lat, którzy okradali domy przeznaczone do rozbiórki w związku z budową trasy ekspresowej. Mężczyźni wpadli podczas wynoszenia pieców CO. Wszyscy usłyszeli już zarzuty. Policjanci odzyskali część utraconego mienia. Sprawcom grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj policjanci z komisariatu w Bełżycach zostali powiadomieni o kradzieży w jednym z domów przeznaczonych do rozbiórki na trasie nowej drogi ekspresowej na terenie gminy Niedrzwica Duża. Na miejscu patrol zastał grupę mężczyzn, którzy akurat ładowali na busa różne elementy metalowe, w tym dwa zdemontowane piece CO. Dziesięciu zastanych na miejscu mężczyzn w wieku od 29 do 59 lat zostało zatrzymanych. Wartość mienia, które próbowali skraść tego dnia, oszacowano na 6,5 tys. złotych.

Wszyscy zatrzymani trafili na komisariat w Bełżycach. Bardzo szybko okazało się, że nie było to ich jedyne przewinienia. Wcześniej na cel obrali sobie inny dom, skąd również skradli piec CO, który następnie sprzedali na złomie. Jak wyjaśnili pieniądze zostały przez nich przeznaczone na remont busa oraz zakupy spożywcze. Policjanci odzyskali część skradzionego mienia.

Sprawcy usłyszeli już zarzuty kradzieży oraz usiłowania kradzieży. Może im grozić kara do 5 lat więzienia.

KG