Pewien przedsiębiorca doszedł do wniosku, że jego obecna przestrzeń magazynowa nie jest wystarczająca i konieczne jest wzniesienie dodatkowego magazynu. Okazało się jednak, że nie ma na to czasu, ani wystarczających funduszy. Postanowił postawić namiot przemysłowy, co okazało się genialnym rozwiązaniem.

Jak łatwo się domyślić, zaoszczędził czas i pieniądze. Logicznym jest to, że postawienie konstrukcji namiotowej jest mniej czasochłonne i mniej kosztowne od wzniesienia jakiegokolwiek budynku magazynowego stacjonarnego. W kwestii kosztów, które nastąpią później, czyli związanych z konserwacją i utrzymaniem takiego obiektu, jest również bardzo dobrze. Wybierając przezroczysty dach można zaoszczędzić na kosztach związanych z doświetleniem wnętrza, co okazuje się kluczową sprawą w przypadku przestrzeni namiotowej w której chcielibyśmy uruchomić produkcję przemysłową.

Ważne jest też to, że oszczędność czasu jest w pewnym sensie długoterminowa, ponieważ taką halę namiotową możemy bez większych komplikacji złożyć i rozłożyć w krótkim czasie, a do samego procesu nie potrzeba specjalnych pozwoleń budowlanych. Zaoszczędzić czas można również na przystosowaniu terenu, który to proces jest konieczny przy stawianiu murowanego obiektu. W przypadku hali namiotowej nie potrzeba konkretnego terenu – może ona stanąć na dowolnym rodzaju podłoża. Dość ciekawym przykładem i potwierdzeniem tych słów jest zastosowanie hali namiotowej całorocznej w firmie wydobywczej. Obiekty namiotowe mogą stanąć w trudnym i ciężko formowalnym terenie, a pomimo tego będą spełniały walory typowego magazynu stacjonarnego. Dlatego niezależnie od tego czy to będzie trawa, beton, kamień czy inny rodzaj terenu – nie ma przeciwwskazań, aby go w takim miejscu postawić.

Namiot przemysłowy zamiast magazynu stacjonarnego

Kluczowym określeniem w tym przypadku jest oznaczenie obiektu jako całoroczny – tak więc mamy pewność, że producent namiotów zadbał, aby każdy tego typu obiekt spełniał rygorystyczne normy wytrzymałościowe bez względu na pogodę i porę rokuNamioty produkcyjne, czyli takie w których mogą przebywać i pracować ludzie są objęte dodatkowymi wymogami prawnymi pod względem utrzymania odpowiedniego mikroklimatu w ich wnętrzu. W trakcie upalnego lata istnieje możliwość efektywnego zamontowania klimatyzatorów, natomiast w trakcie zimy można bez problemów dołączyć do obiektu ogrzewnice, które mają za zadanie utrzymanie optymalnej temperatury. Dodatkową zaletą jest odpowiednio zaprojektowana klimatyzacja, która zapobiega skraplaniu się wody we wnętrzu. Pomimo tego, że taki obiekt jest stawiany jako forma konstrukcji tymczasowej trzeba jasno powiedzieć, że spełnia wszystkie normy i pozwala na użytkowanie obiektu na wiele różnych sposobów. Dodatkowo na wszystkie namioty producent udziela gwarancję tego, że są w stanie wytrzymać niekorzystne warunki pogodowe typu grad lub obfite opady śniegu. Dzięki zastosowaniu odpowiedniego kąta nachylenia dachu oraz odpowiednich naprężeń, nadmiar śniegu zsuwa się nie wywołując nadmiernego nacisku na zewnętrzną część dachu.

Warto zauważyć, że namioty przemysłowe są same w sobie obiektami tymczasowymi i zgodnie z wymogami prawnymi mogą zostać postawione na maksymalnie 180 dni bez pozwolenia budowlanego. Z czego korzysta całkiem sporo przedsiębiorców. Jest to o tyle przydatne, że w przypadku potrzeby powiększenia przestrzeni magazynowej lub zwiększenia produkcji w okresie sezonu lepszej sprzedaży można szybko i sprawnie postawić taki obiekt, a następnie po prostu dobudować do istniejącego namiotu kolejne, wynika to z samego faktu plastyczności takich namiotów – można modyfikować ich wielkość, szerokość i dostosować do potrzeb przemysłowca.