Policja KWP: Sprzedawał leki na portalu internetowym
55 letni mieszkaniec Lublina odpowie za wprowadzanie do obrotu produktów leczniczych poza obrotem aptecznym. W jego mieszkaniu policjanci ujawnili i zabezpieczyli kilkadziesiąt blistrów i opakowań leków, na zakup których wymagana jest recepta. Policjanci odnaleźli także prawie 400 dowodów nadania świadczących o prowadzeniu przez 55 latka nielegalnego procederu.
Policjanci z Wydział dw. z Cyberprzestępczością KWP w Lublinie wspólnie z Wydziałem Kryminalnym Komisariatu VII Policji w Lublinie realizując postanowienie Prokuratury Rejonowej Lublin Południe weszli wczoraj do jednego z mieszkań w dzielnicy Czuby. Podczas przeszukania ujawnili i zabezpieczyli kilkadziesiąt blistrów i opakowań leków, na zakup których wymagana jest recepta. Policjanci odnaleźli także blisko 400 dowodów nadania, zabezpieczono pieniądze w walucie polskiej i obce, dwa laptopy oraz dwa telefony komórkowe. Mundurowi odnaleźli również niewielkie ilości środków odurzających.
Jak ustalili policjanci, 55 letni mieszkaniec Lublina od blisko 2 lat zajmował się nielegalnym procederem. Na jednym z portali ogłoszeniowych sprzedawał poza obrotem aptecznym leki czyniąc sobie z nielegalnego procederu stałe źródło dochodu.
55 latek został zatrzymany, już usłyszał zarzuty z ustawy prawo farmaceutyczne oraz ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. W myśl obowiązujących przepisów, kto wprowadza do obrotu lub przechowuje w celu wprowadzenia do obrotu produkt leczniczy, nie posiadając pozwolenia na dopuszczenie do obrotu, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
Policjanci ostrzegają:
Absolutnie nie kupuj leków:
**- na bazarach, miejscach do tego nieprzeznaczonych,
- od przypadkowych sprzedawców
- na portalach internetowych**
Odpowiedniej jakości produktu i jego bezpieczeństwa możemy być pewni tylko przyjmując preparaty zakupione w aptece stacjonarnej lub w zarejestrowanej aptece internetowej. Zdrowie nasze i naszych bliskich jest zbyt cenne, aby w imię niewielkiej oszczędności aż tak bardzo ryzykować.
Komenda Miejska Policji w Lublinie, lublin.lubelska.policja.gov.pl/, lublin.lubelska.policja.gov.pl/llu/informacje/aktualnosci/90456,KWP-Sprzedawal-leki-na-portalu-internetowym.html
Ostatnie Artykuły

Magazyn z podróbkami rozbity pod Lublinem - towar wart 1,5 mln zł

Prawie 400 kontroli w Lublinie - 9 kierujących wpadło po alkoholu

A2 bliżej Koroszczyna – rusza budowa brakującego odcinka

Wschodni Express wraca do Lublina z premierami, Żadanem i rozmowami o przekładzie

S19 pod Lublinem nabiera kształtów. Na trasie pracuje 500 osób

Fałszywy makler wyłudził od 76-latki z Lublina ponad 250 tysięcy złotych

Na SOR-ze w Lublinie doszło do ataku. 19-latek ma opuścić Polskę

Specjalne autobusy na Świdnik Air Festival pojadą nawet po północy

Pakiety medyczne a zdrowie osób pracujących zmianowo - jak skutecznie monitorować organizm

Czy warto korzystać z internetu od lokalnego operatora?

W Kłodnicy Dolnej otwarto nową salę gimnastyczną przy podstawówce

Pijany ojciec spał obok otwartego okna - dzieci były o krok od tragedii

Sześć dekad pracy i tradycji. Koło Gospodyń z Mętowa świętowało jubileusz

Cztery pory roku zagrają w Lublinie - Re:tradycja zacznie się śpiewająco
Przydatne dane teleadresowe
- Dom Pomocy Społecznej Betania w Lublinie - kontakt, warunki przyjęcia, opłaty i udogodnienia
- Centrum Kultury w Lublinie - kontakt, bilety, godziny kasy i oferta
- Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie - kontakt, godziny, ePUAP
- Transportowy Dozór Techniczny Lublin - kontakt, godziny i dostępność
- Parafia Trójcy Świętej w Lublinie - msze, kancelaria, sakramenty
- Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Lublinie - kontakt, godziny, zgłoszenia
