Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Lublin

Zdjęcie Artykułu

Patrycja Powroźnik, reprezentantka GULKS Niemce trenująca w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Niemcach, wywalczyła brązowy medal na Mistrzostwach Polski Juniorów do lat 20 w podnoszeniu ciężarów.

Mistrzostwa zostały rozegrane w dniach 22-24 marca na hali sportowej MOSiR w Puławach. Patrycja startowała w kategorii wagowej do 59 kg i uzyskała wynik w dwuboju - 146 kg.

To już trzeci medal Patrycji zdobyty podczas zawodów ogólnopolskich. Po raz pierwszy zdobyła medal, startując w 2016 r. na Mistrzostwach Polski Młodzików w Biłgoraju. Był to medal srebrny. Kolejny srebrny medal Patrycja zdobyła w 2018 r. na  Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Piekarach Śląskich.

Ze względu na swoje osiągnięcia Patrycja już w 2016 r. została przyjęta w poczet członków kadry narodowej Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów. Twórcą sukcesów sportowych Patrycji jest Pan Zbigniew Cękała - licencjonowany trener podnoszenia ciężarów GULKS Niemce.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.