Zdjęcie Artykułu

W sobotę 9 marca 2019 roku na terenie batalionu dowodzenia Wielonarodowej Brygady w Lublinie odbył się piknik wojskowy pod hasłem „20 lat Polski w NATO”. Piknik stanowił cześć oficjalnych obchodów organizowanych z okazji wstąpienia Polski do struktur Sojuszu Północnoatlantyckiego.

W wydarzeniu zorganizowanym w formie „otwartych koszar” udział wzięli przedstawiciele Wydziału Zarządzania Kryzysowego, Ochrony Ludności i Spraw Obronnych Starostwa Powiatowego w Lublinie wraz z Naczelnik Wydziału – Panią Martą Krzyżak. Rozdawali uczestnikom pikniku wojskowego materiały informacyjne nt. naszego powiatu oraz przedstawiające przedsięwzięcia i działania realizowane na terenie powiatu.
 
W programie pikniku znalazły się m.in. spotkanie z żołnierzami NATO, pokaz sprzętu wojskowego oraz wyszkolenia żołnierzy NATO, pokaz musztry i występy orkiestr wojskowych, żołnierska kuchnia, a dla najmłodszych strefa zabaw.

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.